Zamknij

Dożynki Gminne w Szepietowie 2019

12:43, 17.09.2019 | info/foto: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
Skomentuj Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA

15 września w Szepietowie odbyły się Dożynki Gminne, będące okazją do wyrażenia dziękczynienia za pracę rolników w mijającym roku.  Honorowymi gośćmi wydarzenia byli m.in. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński i Poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki. Przybyłych gości oraz rolników serdecznie powitał Burmistrz Szepietowa, Robert Wyszyński, który dokonał tradycyjnego łamania się dożynkowym chlebem z mieszkańcami i starostami dożynek. Serdeczne życzenia wszystkim rolnikom złożyli Poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki oraz Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

W naszym powiecie jest to bardzo kultywowana tradycja, aby podziękować Bogu, a także ludziom, mieszkańcom gminy, w szczególności rolnikom za pracę, jaką wkładają w to, aby utrzymać swoje rodziny i aby wyjść na przeciw nowym wyzwaniom, jakie niesie współczesne rolnictwo i współczesny świat - powiedział starosta Bogdan Zieliński. -  Mam nadzieję, że państwa praca będzie właściwie doceniana.

 

Z najlepszymi życzeniami do rolników zwrócił się również goszczący podczas dożynek Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Kłaniam się wszystkim rolnikom, dla których jest to szczególne święto - święto radości, zabawy, dziękczynienia i dziękowania Panu Bogu za obfite plony, dziękowania ludziom, rolnikom i ich rodzinom za wsparcie i ciężką pracę - powiedział Zbigniew Ziobro.

Tradycyjnym elementem dożynek w Szepietowie stał się Turniej Sołectw, w którym w tym roku udział wzięły cztery drużyny: Dąbrowa Zabłotne, Dąbrówka Kościelna, Szepietowo i Wojny Szuby Włościańskie. Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w konkurencjach, sprawdzających ich sprawność fizyczną, szybkość i siłę, m.in. przeciąganie liny, bieg w nartach, rzut beretem na odległość czy podnoszenie ciężarów. Zwyciężyła drużyna Dąbrowa Zabłotne. Podczas dożynek odbyły się także pokazy gaszenia pozorowanego pożaru przez najmłodszych ochotników w gminie, występy zespołów ,,Podlasianie" i ,,Grzeczne dzieci" oraz koncerty grup Magnat, Preludium i Cassel.

(info/foto: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Mazur z Mazur Mazur z Mazur

3 0

Zieberko Was pobłogosłąwił. Piał tak jak walczył z Kaczyńskim gdy wyleciał z PiS. 17:11, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarlosKarlos

0 0

Ta Szczudlo to chyba pszczoly pogryzly taka spuchnieta. 22:43, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GromGrom

2 0

Hehe no. Sam sie zastanawiam skad ona sie wziela. Polityka to z niej nie bedzie 08:37, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

2 1

co się tak czepiacie, dziewczyna jak malowana, przaśna, widać że z podlasia, jeszcze młodego siekierkę prześcignie 08:48, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

0 0

Jak to czytam to ani trochę nie żałuję, że sie wprowadziłem z tego PIS-dowego powiatu. Łabędzi spiew dosłownie i w przenośni. 22:08, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA