Zamknij

Szepietowo. Festyn Rodzinny w Dąbrówce Kościelnej [FOTO]

18:12, 09.06.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
Festyn Rodzinny w Dąbrówce Kościelnej

9 czerwca 2019 r. na placu przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Kościelnej, odbył się oczekiwany coroczny Festyn Rodzinny, lubiany przez wszystkich rodziców i dzieci oraz środowisko lokalne. 

Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw z dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Na uczestników dzisiejszej imprezy czekały konkursy, rywalizacje sportowe, turniej szachowy dmuchany plac zabaw i wiele innych. Chętni skorzystać mogli ponadto z kursu udzielania pierwszej pomocy. Na uczestników czekały kiełbaski z grilla oraz stoły zastawione smakołykami. To wszystko mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu nauczycieli, Rady Rodziców, pomocy strażaków z OSP Dąbrówka Kościelna i sponsorów. 

Od czterech lat, organizujemy Festyn Rodzinny. Wyszło to spontanicznie, z inicjatywy nauczycieli, żeby połączyć zabawę poprzez rywalizację rodziców, dzieci oraz ich nauczycieli. Od czterech lat frekwencja naszego festynu jest bardzo wysoka. Festyn rozpoczyna się krótkim przedstawieniem, następnie są konkurencje z rodzicami. Podczas tej imprezy promujemy zdrowy tryb życia, mieliśmy spotkanie z panią doktor, pielęgniarką, z paniami od edukacji dla bezpieczeństwa, które szkoliły z zakresu udzielaniu pierwszej pomocy. Pani doktor sprawdzała ciśnienie, wzrok, słuch oczywiście wszystko na wesoło. Rozdawaliśmy także ulotki dotyczące diety. W pierwszych festynach, udział brała tylko nasza szkoła ale tak dużo osób przyjeżdżało z okolicznych miejscowości, że nasz festyn stał się imprezą lokalną - powiedziała Barbara Wojtuń, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Kościelnej.    

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone