Zamknij

Szepietowo. Promocja debiutanckiego tomiku poezji Pauli Kowalczyk [FOTO]

21:35, 17.02.2019 | J.K.
Skomentuj
kurierwysmaz.pl
REKLAMA

17 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyło się spotkanie poetyckie z Paulą Kowalczyk, które było też promocją jej debiutanckiego tomiku poezji 'Włóczykijowa głowa". 

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze i składało się z dwóch części, teoretycznej przedstawiającej proces powstania książki i praktycznej w której Paula zarecytowała jak i zaśpiewała uczestnikom spotkania kilka ze swoich wierszy.


Samym impulsem do złożenia tej książki było to, że dostałam maszynę do pisania od mojego kolegi gdy skończyłam 18 lat. Ja wiersze tak naprawdę zaczęłam pisać w 2010 roku. One na początku wyglądały tak, że to były jakieś rymowanki, były składane od słowa do słowa ale to była taka baza wyjściowa do tego, by już tworzyć coś większego i stwierdziłam, że złożę te wiersze w jedną całość ale nie będę pisała wierszy pod książkę tylko po prostu poskładam te wiersze z kilku lat, dlatego ją napisałam, ponad 1000 wierszy z czego w samej książce jest około 150. 
Teraz pytanie dlaczego po co to wszystko? 
Pomyślałam sobie, że skoro mam jakąś  rzecz, jakąś myśl którą mogę podarować ludziom i ktoś to może ode mnie przejąć to warto. Tak samo mówię do was, żebyście mieli takie przekonanie żeby nie chować swojej twórczości do szuflady, że zawsze jest warto pokazać ludziom to co mamy w głowie czy jest to rysunek, czy jest to muzyka. Zawsze warto, bo jeśli nawet jedna osoba wyciągnie coś z tego dla siebie to zawsze warto to robić. Nie można się poddawać nigdy a jeśli mamy jakieś chwilę załamania to pomyślmy sobie, że kogoś to może zainspirować. (...)  Jeśli macie jakiś cel to dążcie do niego nie poddawajcie się bo nie ma rzeczy niemożliwych, przeszkodą jest tylko nasz umysł.

Książka jest zbiorem wierszy z kilku lat. Wiersze maja w większości charakter osobisty autorki i są inspirowane muzyką, przyrodą i poznanymi osobami. Oto jeden z nich:

Muzyka poezja,  co wszystko rozumie. 
Jest naszym przyjacielem i pocieszać umie. 
Jako jedyna w głąb serca przepływa, 
gdzie życie okropne nadzieje ukrywa. 
Bratnia dusza, którą każdy zwykle się ratuje 
Kiedy los samotnie przygodę szykuje. 
Ona poda rękę, inny świat nam stworzy. 
Osobisty, wizualny, by się nie czuć gorzej. 
Razem z muzyką patrzymy przez codzienne kraty 
by tak zawsze, nieodmiennie "prowadzić dwa światy.
 

(J.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MalagaMalaga

0 0

Zdolna, mądra i do tego ładna. Ludzie to mają szczęście 14:49, 18.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarlKarl

1 0

Poprawiajcie stylistycznie wypowiedzi waszych rozmówców, bo to teraz jakiś mało logiczny łamanie języka potocznego powstał i bohaterkę tekstu stawiacie na równi z dyslektykami i mało ogarnięty i ludźmi. 16:34, 20.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz