Zamknij

Misjonarz pochodzący z gminy Nowe Piekuty zamordowany

13:41, 23.09.2019 | kurierwysmaz.pl
Skomentuj foto:www.wzasiegu.pl
REKLAMA

W nocy z soboty na niedzielę został zamordowany ks. Kazimierz Andrzej Wojno, proboszcz parafii matki Bożej od Zdrowia w Brasilii.

Ks. Kazimierz Andrzej Wojno urodził się 3 lutego 1948 w miejscowości Skłody Borowe. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 r. w Kuleszach Kościelnych. Od 1983 r. podjął pracę misyjną w Brazylii gdzie od wielu lat był proboszczem parafii Matki Bożej od Zdrowia w stolicy kraju – Brasilii. 

Policja poinformowała, że padł on ofiarą rabunku a następnie morderstwa. Z parafii skradziono wiele przedmiotów kultu religijnego. Duchowny miał związane nogi, ręce i szyję. Pracujący jako dozorca w parafii 39-letni José Gonzaga da Costa też został związany, ale zdołał się uwolnić, po czym wezwał pomoc. Na Wielkanoc tego roku prowadzona przez ks. Kazimierza parafia została okradziona, m.in. zrabowano wtedy tabernakulum, które po trzech dniach znaleziono na skupie złomu.

29 września o godz. 9.00 w kościele  pw. św. Kazimierza w Nowych Piekutach zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno również pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

 

(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz