Zamknij

Nowe Piekuty. Zarzuca nieprawidłowości przy wyborach na wójta gminy Nowe Piekuty - złożyła odwołanie do sądu

11:32, 11.03.2019 | M.D.
Skomentuj foto: pixabay
REKLAMA

Do sądu apelacyjnego wpłynęło odwołanie w sprawie jesiennych wyborów wójta gminy Nowe Piekuty.

Kandydatka na stanowisko wójta Nowych Piekut Anna Żochowska, która przegrała w jesiennych wyborach samorządowych, odwołała się od orzeczenia Sądu Okręgowego w Łomży. Z decyzją czekała niemal do ostatniej chwili, ale - jak twierdzą prawnicy - to bywa regułą w podobnych sprawach.

Protest wyborczy złożyła po ogłoszeniu wyników listopadowych wyborów, gdy okazało się, że różnica między jej wynikiem i tym osiągniętym przez długoletniego wójta Marka Kaczyńskiego to zaledwie 14 głosów. W swoim piśmie skierowanym do sądu zarzuciła komisji wyborczej m.in. nieprawidłową klasyfikację głosów nieważnych, wydawanie kart do głosowania bez sprawdzania dowodów tożsamości wyborców, a także niedbałą pracę komisji liczącej głosy i ustalającej wyniki. Wnioskowała o ponowne przeliczenie ponad 2 200 głosów głosów oddanych w całej gminie.

Sąd Okręgowy, zanim zdecydował o odrzuceniu protestu, podczas dwóch posiedzeń przesłuchał m.in. przewodniczących i członków komisji wyborczych, mężów zaufania oraz wyborcę, którego skarżąca podejrzewała o pobranie dwóch kart do głosowania. Ich zeznania - zdaniem sądu - nie potwierdziły zarzutów zawartych w proteście, który w związku z tym odrzucono. I to orzeczenie zostało teraz zaskarżone do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

 

źródło: www.radio.bialystok.pl

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EwaEwa

0 0

Należy wierzyć w sprawiedliwość wobec ludzi i prawa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. 14:04, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz