Zamknij

Policjanci na inauguracji Klubu Seniora w Kobylinie Borzymach

12:38, 15.11.2019 | KPP w Wysokiem Mazowieckiem
Skomentuj KPP w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Sokołach spotkali się z mieszkańcami gminy Kobylin Borzymy, gdzie odbyła się inauguracja Klubu Seniora. W Ogólnopolski Dzień Seniora policjanci przypomnieli zebranym najistotniejsze elementy zachowania, podnoszące nasze bezpieczeństwo na co dzień. Seniorzy dowiedzieli się m.in. o tym jak należy postępować, aby nie paść ofiarą oszusta, ale także jak dbać o swoje bezpieczeństwo spacerując po zmroku.

Zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich obywateli. W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych wczoraj policjanci z wysokomazowieckiej komendy Policji wraz z dzielnicowym Posterunku Policji w Sokołach spotkali się z seniorami gminy Kobylin Borzymy, gdzie podczas Ogólnopolskiego Dnia Seniora wzięli udział w inauguracji ich klubu. Korzystając z zaproszenia w  trakcie spotkania omówiono metody działania oszustów, którzy wykazują się coraz większą pomysłowością w wymyślaniu sposobów wyłudzenia pieniędzy od osób starszych np. „na wnuczka, kuferek”. Seniorzy dowiedzieli się, na co powinni zwracać uwagę przebywając w domu, na ulicy, robiąc zakupy, w jaki sposób bezpiecznie trzymać torebkę oraz jak bezpiecznie przechowywać portfel i pieniądze. Z uwagi na zbliżający się okres, gdy szybko zapada zmrok, spotkanie z seniorami było też dobrą okazją do przypomnienia podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na obowiązek używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także apelowali o noszenie odblasków także w terenie zabudowanym, gdzie jest wiele miejsc słabo oświetlonych. W trakcie spotkania został  zaprezentowany spot kampanii "Pomóż się odnaleźć", który wzbudził duże zainteresowanie wśród zebranych. Seniorzy po prelekcji aktywnie włączali się do rozmowy podając przykłady z życia codziennego.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SeniorSenior

1 1

Jeśli Szanowni Policjanci chcieliby rzeczywiście coś tam zrobić dla SENIORÓW to niech przeprowadzą działania informujące nt. " Jak ustrzec się tzw. okazji czyli ofert prezentowanych na pokazach, prezentacjach etc." a także - jak skutecznie pogonić akwizytorów oferujących dobra wszelakie za bezcen (najlepiej na kredyt)! 20:27, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

2 0

" Jak ustrzec się tzw. okazji czyli ofert prezentowanych na pokazach, prezentacjach etc." Nie brać udziału w pokazach, nie rozmawiać z akwizytorami. Naprawdę do tego potrzebne są działania policji? 20:10, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SeniorSenior

0 1

No cóż, bardzo się Pani myli, Szanowna Pani Ewo!

"Okazje" czychaja na seniora (oczywiście seniora emeryta względnie seniora rencistę) wszędzie!

Np. w trakcie rozmowy telefonicznej z przedstawicielem czegoś tam, w trakcie wizyty przedstawiciela czegoś tam, który mówi, że jest przedstawicielem innego czegoś tam, podczas pobytu na "bezpłatnych" badaniach czegoś tam etc. etc.

Seniorzy, na ogół, są ludźmi uczciwymi i tejże uczciwości oczekują! To że jest niejednokrotne inaczej nie jest winą seniorów!

Działania informacyjne Policji są tutaj znacznie bardziej potrzebne niż uświadamianie w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym!

Tyle, że znacznie trudniej je przeprowadzić!
13:10, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz