Zamknij

Klukowo. Zmiana stawek opłat za śmieci

15:04, 09.01.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj

Od 1 stycznia 2019 roku w gminie Klukowo zmianie ulegają stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wójt poinformował mieszkańców gminy, że Rada Gminy Klukowo uchwałą Nr III/17/2018 z dnia 28 grudnia 2018 roku zmieniła metodę naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustaliła wysokość stawki tej opłaty. Zgodnie z zapisami w/w uchwały opłata za odbiór odpadów komunalnych będzie uzależniona od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość. Zmianie ulega również wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z powyższym niezbędne jest ponowne wypełnienie i złożenie deklaracji w celu ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 20 stycznia 2019 roku. Właściciel nieruchomości we własnym zakresie ustala wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami za kwartał w składanej deklaracji.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od dnia 1 stycznia 2019 r. będzie wynosiła:
•10 zł. za jedną osobę miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny;
•20 zł. za jedną osobę miesięcznie, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Druk deklaracji można pobrać w Urzędzie Gminy Klukowo, ze strony internetowej www.klukowo.pl, a także u sołtysów.

W razie nie złożenia deklaracji albo uzasadnionych wątpliwości, co do danych w niej zawartych Wójt Gminy Klukowo w drodze decyzji określi wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę uzasadnione szacunki, w tym średnią ilość odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze, tak jak w przypadku braku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Opłaty za gospodarowanie odpadami należy dokonać na rachunek bankowy Gminy Klukowo: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu O/Klukowo, Nr rachunku: 64 8749 0006 3900 0475 2000 0020 

Klukowo.pl

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone