Zamknij

Pociągi w Czyżewie będą jeździć nawet 200 km/h? ,,W przygotowaniu jest taki wariant"

14:59, 13.09.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
fot. pixabay.pl

Trwają prace projektowe nad inwestycją przebudowy i modernizacji linii kolejowej Rail Baltica na odcinku Czyżew-Białystok. Jak powiedziała Burmistrz Czyżewa podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, w przygotowaniu jest wariant, który zakłada budowę torów, umożliwiających rozwinięcie prędkości pociągów do 200 km/h.

Pierwszy wariant, który był już opiniowany, a w jego sprawie organizowane było spotkanie z mieszkańcami, zakładał modernizację linii, pozwalającą na rozwinięcie prędkości do 160km/h. Na terenie gminy powstałyby przejazdy kolizyjne w Czyżewie oraz miejscowościach Czyżew Ruś Wieś, Dąbrowa-Szatanki oraz Siennice-Pietrasze. Pozostałe przejazdy zostałyby zlikwidowane.

Przygotowywany jest drugi wariant, pozwalający na rozwinięcie prędkości do 200 km/h - powiedziała Burmistrz Anna Bogucka. - Przy takim wariancie nie może być żadnego przejazdu kolizyjnego, wszystkie muszą być bezkolizyjne.

Wariant ten zakładałby zlikwidowanie wszystkich przejazdów kolizyjnych i budowę wiaduktów oraz tuneli. Wiadukt nad torami miałby powstać w Czyżewie oraz w Dąbrowie Kity. W Siennicy-Pietrasze zostałby poszerzony i podwyższony tunel. Od zlikwidowanych przejazdów kolizyjnych do przejazdów bezkolizyjnych miałyby biec drogi serwisowe, usytuowane wzdłuż torów.

Jak podkreśliła Burmistrz Czyżewa, wciąż jest wiele znaków zapytania, a opcja ta jest tematem dyskusji i wymaga zaopiniowania przez ekspertów.

Nie wiadomo jeszcze czy da się to  wcielić w życie - powiedziała Anna Bogucka. - (...) Dla rolników będzie to utrudnienie, bo będą wydłużone przejazdy z jednej strony torów na drugą (...) Albo szybsza kolej albo więcej przejazdów.

Burmistrz zaznaczyła, że w tej sprawie organizowane będą konsultacje z mieszkańcami gminy.

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

qwerqwer

0 0

Tylko, że trwa już przetarg na modernizację linii i w Czyżewie na Szkolnej przejazd zostaje taki jak jest, będzie tylko lekko zmodernizowany. Chyba że to plany na po 2020 :) 15:48, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone