Zamknij

Powiatowy wieczór z tradycją. ,,Co krok to obyczaj" w Dąbrowie-Łazach

11:04, 20.05.2019 | info: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA
Skomentuj
foto: Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie

18 maja społeczność miejscowości Dąbrowa-Łazy jak co roku aktywnie uczestniczyła w kulturowym wydarzeniu ,,Co krok to obyczaj” – powiatowy wieczór z tradycją, organizowanym przez Stowarzyszenie Wsi Dąbrowa-Łazy ,,Pod wiatrakiem”.

O godzinie 14.00 przez miejscowość przeszła uroczysta procesja, połączona ze święceniem pól i domów. We wspólnej modlitwie o pomyślność plonów, której przewodniczył ks. kan. Andrzej Stypułkowski, udział wzięli tłumnie zgromadzeni mieszkańcy wsi.

Wydarzenie miało swą kontynuację wieczorem, podczas uroczystej Mszy Świętej oraz biesiady w Świetlicy Wiejskiej, która sprzyjała integracji i bliższemu zapoznaniu się z bogatym dziedzictwem kulturowym wsi Dąbrowa-Łazy.

Mieszkańcy mieli okazję spróbować regionalnych specjałów, obejrzeć wystawę rękodzieła i starych domowych sprzętów, a także pokaz tradycji lokalnych, takich jak przędzenie wełny na kołowrotku. Wręczono również nagrody zwyciężczyniom konkursu na najlepsze wypieki. Pomimo szalejącej na zewnątrz burzy, biesiadnikom dopisywały szampańskie nastroje.

Wydarzenie ,,Co krok to obyczaj”, dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, jak co roku dało możliwość niezwykłego obcowania z dziedzictwem kulturowym wsi Dąbrowa-Łazy, a także zacieśniania więzi członków lokalnej społeczności. Stowarzyszenie ,,Pod Wiatrakiem” od 2015 roku wspiera kulturalny rozwój miejscowości oraz dba o integrację wspólnoty, stwarzając sposobność ciekawego i konstruktywnego spędzania czasu, połączonego z poznawaniem historii i tradycji miejscowości.

(info: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

bwmbwm

0 0

I czym się tu zachwycać, ten ksiądz to jakaś porażka 15:50, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

0 0

ksiądz jaki jest, każdy widzi, ale ważne, że w tym wydarzeniu uczestniczą rodziny z dziećmi 23:05, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone