Zamknij

Centralne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

16:14, 19.04.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj

Od 28 do 30 marca 2019 roku Rafał Borowy, uczeń klasy IV Technikum w Czyżewie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczył  w eliminacjach centralnych XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Miejscem eliminacji był Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie. Eliminacje centralne składały się z dwuetapowej części pisemnej wyłaniającej finalistów i laureatów oraz części ustnej wyłaniającej zwycięzcę olimpiady.

Rafał Borowy uzyskał tytuł finalisty i otrzymał dyplom i zaświadczenie potwierdzające uprawnienia finalisty oraz cenną nagrodę rzeczową.

Organizatorzy olimpiady zapewnili uczestnikom i opiekunom liczne atrakcje. Odbyły się warsztaty i pokazy z następujących  tematów:

„Ciasto fit – to nie mit”
„Kawa w pigułce”
„Miksologia – drinki bezalkoholowe”
„Smakołyki z mleka”

Młodzieży i opiekunom zorganizowano również wycieczkę autokarową, w czasie której przewodnik przestawił ciekawą historię Szczecina oraz liczne zabytki tego miasta.

Przeprowadzone zostały także dwa bardzo interesujące wykłady dedykowane nauczycielom - opiekunom. Pierwszy wykład dotyczył tematu „Wiedza i parawiedza o zdrowym odżywianiu”, prowadzony zaś był przez prof. dr hab.  Jana Gawęckiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, znanego autorytetu w tej dziedzinie. Natomiast następny -  „Dlaczego warto czytać etykiety – czyli jak nie dać się nabić w butelkę przy sklepowej półce”  zaprezentowała dr n. roln. inż. Arleta Drozd, pracownik naukowo – techniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Drugi dzień pobytu zakończył się spotkaniem z muzami poprzez udział w spektaklu „Romantyzm na poważnie i wesoło” przygotowanym przez nauczycieli i uczniów ZS nr 6 w Szczecinie. Trzeciego dnia pobytu odbył się finał, który wyłonił trzech najlepszych uczniów i zwycięzcę tegorocznej olimpiady.

Do poszczególnych etapów olimpiady ucznia przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Małgorzata Jaźwińska.

foto/info: Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie 

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

skawelkskawelk

0 0

Brawo!!!!!!!
21:16, 24.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone