Zamknij

Uczniowie ZSOiZ w Czyżewie finalistami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

15:35, 16.04.2019 | Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA
Skomentuj

12 kwietnia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie  wzięli udział w okręgowych eliminacjach XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych ( OWiUR), która popularyzuje wiedzę rolniczą.

W eliminacjach odbywających się w Bielsku Podlaskim wzięło udział 165 uczestników reprezentujących szkoły z 25 powiatów znajdujących się w trzech województwach: podlaskim, mazowieckim i lubelskim. Patronat honorowy nad olimpiadą objęła rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Tamara Zacharuk.

ZSOiZ w Czyżewie reprezentowało 9 uczniów. Większość z nich to tegoroczni maturzyści. Olimpijczycy rywalizowali w 8 blokach tematycznych: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, architektura krajobrazu, weterynaria. Na początku wszyscy uczestnicy olimpiady rozwiązywali test, zaś po obiedzie przystąpili do zadań praktycznych.

Uczniowie mogą pochwalić się wspaniałymi wynikami. Mateusz Wawrzeńczuk, uczeń klasy IV Technikum w Czyżewie w zawodzie technik agrobiznesu, pokonał bezapelacyjnie wszystkich rywali, zajmując I miejsce w bloku agrobiznes. Również maturzysta, Rafał Borowy, wywalczył IV miejsce w bloku gastronomia. Obydwaj przeszli do finału olimpiady. Bardzo niewiele zabrakło uczniowi klasy II, Michałowi Szepietowskiemu, do zakwalifikowania się do ostatniego etapu olimpiady.

 

 

 

(Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone