Zamknij

W Ciechanowcu zamieszka rodzina repatriantów z Kazachstanu

15:41, 13.09.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
Ulice Ciechanowca. fot. Nina Czapska

Zgodnie z uchwałą, podjętą przez Radę Miejską w Ciechanowcu, w mieście zamieszka rodzina repatriantów z Kazachstanu. Lokal mieszkalny dla rodziny przekazał gminie w ramach darowizny jeden z mieszkańców miasta.

Przejęliśmy już dom, w którym ma zamieszkać rodzina repatriantów z Kazachstanu - powiedział Burmistrz Ciechanowca, Mirosław Reczko podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. -  Jest żądanie ustawowe ze strony Urzędu Wojewódzkiego w stosunku do naszej gminy, żeby w przypadku, gdyby sprowadzona rodzina nie znalazła zatrudnienia, żebyśmy zapewnili jej przez dwa lata utrzymanie na terenie naszej gminy. 

Radni jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem uchwały, według której do Ciechanowca zostanie zaproszona jedna 3-5 - osobowa rodzina narodowości polskiej, żyjąca obecnie w Kazachstanie (nie określając jej imiennie).

Gmina zobowiązała się do zapewnienia rodzinie pomocy w powrocie do ojczyzny, lokalu mieszkalnego, oraz pokrycia kosztów utrzymania, leczenia i innych kosztów powstałych do czasu zatrudnienia i uzyskania prawa stałego pobytu (przez okres nie krótszy niż 2 lata).

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone