Zamknij

Ciechanowiec wraca do poprzednich nazw wsi

10:58, 13.09.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Radziszewo Stare czy Stare Radziszewo? Koce Basie czy Koce-Basie? Nowa uchwała, podjęta przez Radę Miejską w  Ciechanowcu ustala zasady pisowni niektórych miejscowości, wracając po części do zapisów, które istniały wcześniej. 

Jak podkreślił podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej Burmistrz Mirosław Reczko, jest to wyłącznie kwestia pisowni.

Po raz kolejny jesteśmy świadkami zmiany nazewnictwa. Wracamy do zapisów, które istniały wcześniej - powiedział burmistrz. - W przypadku miejscowości z przymiotnikiem ,,Stary" albo ,,Nowy" był moment, że kazano zmienić te nazwy tak, by przymiotnik ten stał jako pierwszy w nazwie. W naszym przypadku: Stare Wojtkowice, Stare Radziszewo. W tej chwili wracamy do poprzedniego zapisu: Wojtkowice Stare, Radziszewo Stare.

Oprócz tego zmiany będą dotyczyć wszystkich miejscowości na terenie gminy, których dwuczłonowe nazwy pisało się do tej pory bez myślnika (z wyjątkiem miejscowości z przymiotnikiem ,,Stary" lub ,,Nowy").

W naszym przypadku kreseczki pojawiają się we wszystkich miejscowościach Koce, wszystkie Czaje, Radziszewa (oprócz Radziszewa Starego), Winny i Wojtkowice (oprócz Wojtkowic Starych) - wyjaśnił Burmistrz.

Wątpliwości wśród radnych wzbudziła kwestia dowodów osobistych, a także innych dokumentów, w których nazwa zamieszkania lub urodzenia nie będzie się zgadzać z nowo obowiązującą nazwą.

Burmistrz wytłumaczył, że przyjmowany dokument dotyczyć ma wyłącznie spraw urzędu, nie zaś spraw prywatnych.

 Trzeba zmienić tablice, nazwy miejscowości przy wjazdach itd - dodał Przewodniczący Rady, Eugeniusz Święcki.

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone