Zamknij

Droga z Ciechanowca do Ostrożan za 153 mln złotych?

15:44, 12.09.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
fot. pixabay.pl

Jak poinformował Burmistrz Ciechanowca na wtorkowej sesji Rady Miejskiej, odbył się kolejny przetarg na przebudowę drogi Ciechanowiec-Ostrożany. Najlepsza oferta wyniosła 153 miliony złotych.

Od wielu miesięcy mówi się o wysokich cenach inwestycji drogowych. W czerwcu tego roku Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński kwotę 7 milionów złotych za odcinek Wysokie Mazowieckie-Bryki nazwał ,,szokującą ceną". Okazuje się, że koszty te wcale nie maleją.

Najlepsza oferta, zaoferowana przez konsorcjum trzech firm wyniosła 153 miliony złotych - powiedział Burmistrz Ciechanowca, Mirosław Reczko o przetargu na drogę Ciechanowiec-Ostrożany. - Najwyższa zaoferowana kwota to 368 mln zł. Za 18 kilometrów drogi.

Budżet inwestora to niecałe 70 milionów złotych. Pod koniec czerwca Marszałek Województwa Podlaskiego, Jerzy Leszczyński tłumaczył iż wykonanie inwestycji przedłuża się z winy poprzedniego wykonawcy. Firma, która miała wykonywać inwestycję sama miała duże problemy finansowe i odstąpiła od umowy.

Niecałe trzy miesiące temu marszałek przewidywał, że podpisanie umowy z nowym wykonawcą może nastąpić na przełomie sierpnia i września. 
Inwestor chce, by droga po przebudowie miała na całym odcinku szerokość 7 m (dwa pasy ruchu po 3,5 m) i 1,5-metrowe pobocza.

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone