Zamknij

Kto będzie zarządzać halą sportową w Ciechanowcu?

12:38, 27.07.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
foto: pixabay

Hala sportowa w Ciechanowcu od lat wymaga gruntownego remontu. Jak zauważają Radni Miejscy w obiekcie przecieka dach, strop nad wejściem, a pomieszczenia piwniczne są zawilgocone. Niestety, na modernizację budynku nie ma pieniędzy Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, pod którego zarządem znajduje się hala.

COKiS-owi ciężko też pozyskać na ten cel środki zewnętrzne lub dofinansowania. Radni Ciechanowca wyszli z wnioskiem, by obiekt wraz z Boiskiem ,,Orlik" przekazać w zarząd Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, przy której hala się znajduje.

 

Szkoła ma o wiele większe możliwości pozyskiwania środków na modernizację obiektów sportowych aniżeli dom kultury - argumentowano podczas Sesji Rady Miejskiej. 

 

Wniosek został poddany analizie i dyskusji podczas posiedzeń komisji. Pomysł poparła dyrektor COKiS-u, a także większość radnych. Wątpliwości ma Dyrektor Szkoły Podstawowej, Krzysztof Pełszyk, który wskazywał na mogące pojawić się problemy w organizacji zajęć COKiS-u i szkoły, a także koszty utrzymania obiektu wraz z boiskiem Orlik. 

 

Pomysł jest dla mnie nieco zaskakujący - powiedział dyrektor, podczas 39. Sesji Rady Miejskiej. - Jeśli zamysł jest taki, że przekazanie miałoby umożliwić (...) na przykład złożenie wniosku który umożliwiłby remont tego budynku, to jak najbardziej tak. (...) Jeśli nie ma konkretnej możliwości złożenia wniosku i pozyskania pieniędzy, to tego nie robić tylko po to, żeby przekazać. (...) Budynek poza modernizacją w zakresie dużym, wymaga nakładów na bieżące funkcjonowanie. Wspomnę chociażby o cyklinowaniu posadzki. Wiadomo, jak to jest na etapie tworzenia budżetu - zawsze potrzeb jest więcej niż możliwości. Jeśli przez następnych ileś lat nie będzie możliwości wygospodarowania żadnych środków? Przypomnę, że na remonty w całej szkole mam w tym roku w budżecie 6 tysięcy złotych. Trudno mówić o jakichkolwiek remontach.

Pomysłodawca wniosku, Radny Krzysztof Koc przyznał, iż rozumie obawy dyrektora Pełszyka, zapewniał jednak, że Radni i Burmistrz (zarówno tej jak i kolejnych kadencji) wesprą Szkołę Podstawową w realizowaniu kolejnych prac remontowych.

 

Z góry zakładałem, że pan dyrektor nie będzie skakał z radości. (... ) Ten budynek był oddany w 1997 roku, 21 lat temu i tam nie było do tej pory robione nic. (...) On wymaga gruntownego remontu i wiedziałem, co robię, wnioskując o przekazanie tego budynku. Z życia wiem, że dużo łatwiej jest zdobyć środki przez szkołę na tego typu obiekty, aniżeli domy kultury. (...) Jaka by ta rada nie była w kolejnej kadencji, na pewno pomoże panu w utrzymaniu i remontach tego obiektu. Ten obiekt ma rację bytu. 

Do wniosku optymistycznie nastawiony jest też Przewodniczący Rady Miejskiej, Eugeniusz Święcki.

COKiS i szkoła podstawowa to są jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego i jeżeli wejdzie pan w posiadanie tych obiektów, to burmistrz planując budżet, łącznie z planem na szkołę podstawową, uwzględni koszty utrzymania tego obiektu.

Wniosek został podjęty większością głosów. Według wniosku hala sportowa wraz z boiskiem Orlik mają być przekazane pod zarząd Dyrektora Szkoły Podstawowej z dniem 1 stycznia 2019 roku.

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone