Zamknij

„Harmonia” z Ciechanowca laureatem konkursu na Najlepszą Inicjatywę Lokalną Roku 2019 w kategorii Nagroda Internautów

14:40, 11.12.2019 | UM w Ciechanowcu
Skomentuj UM w Ciechanowcu
REKLAMA

Laureatem konkursu na Najlepszą Inicjatywę Lokalną Roku 2019 w kategorii Nagroda Internautów został projekt „Z muzyką przez życie” realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych „Harmonia” z Ciechanowca.

Podlaskie Lokalnie to program, który ma na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych. W roku 2019 program Podlaskie Lokalnie miał za cel dofinansowanie inicjatyw o szerokiej tematyce angażującej społeczności lokalne lub wspierających rozwój młodych NGO, ze szczególną troską pochylając się nad działaniami dotyczącymi upamiętnienia ważnych dla kraju wydarzeń historycznych i rocznic.

Projekt „Z muzyką przez życie” obejmował organizację profesjonalnych warsztatów wokalnych dla mieszkańców gminy Ciechanowiec. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, ponieważ w prace projektowe oraz promocję tego przedsięwzięcia zaangażowały się liczne instytucje oraz osoby prywatne. Liczba osób, które wyraziły chęć udziału w warsztatach, przerosła oczekiwania organizatorów. W trakcie warsztatów, prowadzonych przez dyrygenta i kompozytora Sławomira Leszczyńskiego, uczestnicy ćwiczyli przede wszystkim emisję głosu, rytmikę, dykcję oraz przygotowywali utwory, które wykonali podczas koncertu wieńczącego całą inicjatywę.

Finałem projektu był koncert „Pieśń o Wielkiej i Małej Ojczyźnie”, upamiętniający 590 lat Miasta Ciechanowiec oraz 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, którego punktem kulminacyjnym był wspólny, międzypokoleniowy występ.

Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie”, dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, którego Regionalnymi Operatorami są Fundacja Okno na Wschód oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

(UM w Ciechanowcu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz