Zamknij

Pierwszy Zjazd Rodu Koców w Ciechanowcu i Winnej-Poświętnej

12:35, 29.07.2019 | radio.bialystok.pl
REKLAMA
Skomentuj
foto:Adam Dąbrowski

Zjechali z całej Polski, ale także z zagranicy, m.in. z Belgii i Niemiec - w Ciechanowcu i Winnej-Poświętnej odbył się Pierwszy Zjazd Rodu Koców. Najstarszy jego uczestnik ma lat ponad 90, najmłodsi - po kilka i kilkanaście miesięcy.

Spotkali się - jak napisali w przesłaniu dla potomnych - by zacieśnić więzi rodzinne i wyrazić szacunek dla swoich przodków. Materialnym dowodem tego spotkania jest zasadzony obok kościoła w Poświętej dąb "Dąbrowa" i umieszczona w jego sąsiedztwie kapsuła pamięci. Wcześniej jednak kuzyni, którzy często spotkali się po raz pierwszy, musieli się w ogóle poznać.

W kapsule pamięci pod pamiątkową tablicą umieszczono między innymi przesłanie podpisane przez najstarszych z rodu: 91-letniego Stanisława Koca, przydomek Andrusiak i 84-letnią Janinę Juraczko z domu Koc 'Książko" oraz wicemarszałek Senatu Marię Koc i proboszcza parafii Winna- Poświętna Bogdana Sawickiego.

Do metalowej zafoliowanej tulei włożono także m.in. rysunki najmłodszych uczestników zjazdu oraz listę podpisaną przez wszystkich jego uczestników i odcisk rodowej pieczęci herbowej Dąbrowa.

REKLAMA
(radio.bialystok.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone