Zamknij

Wysokie Mazowieckie. Skromne obchody Dnia Strażaka

11:24, 04.05.2020 | kurierwysmaz.pl/mł. bryg. Grzegorz Kulesza, KP PSP Wysokie Mazowieckie
Skomentuj mł. ogn. Patryk Wojtczuk
REKLAMA

Dzielni, gotowi do poświęceń, opanowani i zdecydowani. Każdego dnia odważnie i z oddaniem bronią ludzkiego życia oraz mienia. Strażacy, bo o nich mowa, dziś mają swoje święto.

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Przypada on na dzień wspomnienia w Kościele Rzymskokatolickim św. Floriana, patrona wszystkich strażaków. Święty stał się ich orędownikiem po pożarze na krakowskim Kleparzu w 1528 roku, gdzie znajdowały się jego relikwie. Ogień zajął wtedy okoliczne budynki, ocalając w znacznej mierze kościół św. Floriana. Od tego czasu męczennik jest patronem walki z pożarami.

Jak co roku na  placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Strażaka 2020, która była inne niż zwykle. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wzięli w niej udział tylko funkcjonariusze i pracownicy pełniący tego dnia służbę lub wykonujący pracę.

Po złożeniu meldunku Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem bryg. Adamowi Frankowskiemu przez dowódcę uroczystości odczytano nadesłane życzenia od Prezydenta RP, Marszałek Sejmu RP, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego PSP oraz Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Następnie odczytano komunikaty o nadaniu wyższych stopni służbowych, odznaczeń i wyróżnień zasłużonym strażakom tutejszej jednostki:
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 4 maja 2020 r. nadał funkcjonariuszom dwa wyższe stopnie oficerskie oraz nadał jeden pierwszy stopień oficerski. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem  4 maja  2020 r. nadał cztery wyższe stopnie służbowe w korpusie aspiranckim. Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z dniem  4 maja  2020 r. nadał pięć wyższych stopni podoficerskich. Srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”  otrzymał aspirant. Z okazji Dnia Strażaka odczytano również komunikaty o przyznaniu nagród pieniężnych: oficer otrzymał nagrodę Komendanta Głównego PSP, nagrodę Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP otrzymał oficer i podoficer.Na koniec uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem bryg. Adam Frankowski podziękował za rzetelną służbę i pracę i złożył życzenia z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość prowadził kpt. Wojciech Sokołowski – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wysokiem Mazowieckiem,


 

 

 

(kurierwysmaz.pl/mł. bryg. Grzegorz Kulesza, KP PSP Wysokie Mazowieckie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

beka z typabeka z typa

1 0

Nie polecam "piekarni" zgierun, ponieważ zamiast oddać biednym ludziom lub zwierzakom ciasto to poleli wywalić do śmietnika przed pewnymi świętami. To jest karygodne aż brak słów na takich podludzi. 03:09, 03.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz