Zamknij

"To bezprawne i nieetyczne" - Izba Pielęgniarek i Położnych skierowała do starosty wysokomazowieckiego pismo

13:09, 23.04.2020 | wzasiegu.pl/kurierwysmaz.pl
Skomentuj info: wzasiegu.pl
REKLAMA

- Upublicznienie danych chorych na koronawirusa to skrajna nieodpowiedzialność. To stanowisko Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży. Pielęgniarki zareagowały na działania starosty wysokomazowieckiego - podaje portal wzasiegu.pl.

– To bezprawne i nieetyczne. Nie powinno coś takiego mieć miejsce, ponieważ dochodzi tutaj do łamania szeregu przepisów. Nie mówię już o takich normach współżycia społecznego. Wiadomo, że ujawnione dane w oczywisty sposób umożliwiają identyfikację osób zakażonych wirusem i stygmatyzowanie ich. Są przepisy, które zabraniają tego typu praktyk – mówi Izabela Metelska, przewodnicząca Izby Pielęgniarek i Położnych.

Izba skierowała w tej sprawie pismo do starosty wyrażając swoje zaniepokojenie i prosząc o niepraktykowanie tego typu działań.  

(wzasiegu.pl/kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (20)

bwmbwm

13 11

PiSowski starosta, jeśli ma trochę honoru poda się do dymisji ?? 14:04, 23.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Łukasz Łukasz

3 1

Życie uczy że ludzie władzy nie mają honoru 20:11, 26.04.2020


wojakwojak

0 0

Jak większość z pisu on honorem nazywa schabowego z ziemniaczkami i kapustą. Taka mają konstrukcję. 05:33, 11.06.2020


WysokomazowiecczaninWysokomazowiecczanin

18 10

Nic złego Pan Starosta nie zrobił !

Przekazanie informacji o osobach zarażonych w jakiejś tam, konkretnej miejscowości powoduje, że mieszkańcy innych miejscowości czują się bezpieczniej!

Co w tym jest nagannego?

14:36, 23.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wojakwojak

0 0

Łamanie prawa jest naganne. Dane o chorobach to tajemnica lekarska a starosta to może informować najwyżej o swoim syfie. Każdy z tych których w ten sposób dobra naruszył idą do sądu i urzędniczyna ma ciepło a dodatkowo zubożeje o konkretną sumkę. 05:21, 11.06.2020


Co złego?Co złego?

14 12

Przecież on nie rozumnie ile szkody wyrządził nam mieszkańcom tą swoją mądrością że śmieją się z nas z całego kraju.Takich mamy w powiecie przedstawicieli władzy. 15:36, 23.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaśkoJaśko

4 5

Niemiecka telewizja pokazała również wypowiedź starosty bez pozytywnego komentarza .
Powiat wysokomazowiecki jest sławny zapewne na całą Europę i to że złej strony raczej . 18:51, 23.04.2020


wojakwojak

0 0

Bo on nic nie jest w stanie zrozumieć. Przecież do takiego procesu myślowego niezbędny jest umysł. 05:29, 11.06.2020


TymekTymek

10 6

Tzn trochę w całym tym przekazywaniu informacji zabrakowało odrobinę empatii. Małe, często wiejskie społeczności bardzo dobrze się znają, znają rodziców dziadków pradziadków itp. Wymienianie w komunikatach miejsca zamieszkania często Bogu ducha winnego zakażonego który i tak przeżywa koszmar a dodatkowym koszmarem będzie naznaczenie jego i jego rodziny we wsi chyba nie jest do końca w porządku. W każdym razie większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę z zagrożenia i jest odpowiedzialna. Wydaje mi się że to służby miejskie, powiatowe i gminne powinny wykazywać się większą odpowiedzialnością i działaniem żeby nie dopuszczać do rozprzestrzeniania zakażenia. Tyle z mojej strony. 15:43, 23.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz