Zamknij

W Podlaskiem we wrześniu rozpocznie się Powszechny Spis Rolny

21:26, 15.01.2020 | www.radio.bialystok.pl
REKLAMA
Skomentuj
foto:pixabay.pl

Będzie to pierwsze takie badanie od 10 lat, a udział w nim - obowiązkowy. Powszechny Spis Rolny rozpocznie się we wrześniu. Rachmistrzowie odwiedzą około 80 tysięcy gospodarstw w Podlaskiem.

 Będzie wizyta rachmistrza terenowego w gospodarstwie, rzadziej występować będzie wywiad telefoniczny, a w tak zwanym "samospisie" około 10% rolników odpowie na pytania przez Internet. Rachmistrzowie będą zbierać dane podstawowe, między innymi o powierzchni użytków rolnych. Będą także pytania o szczegóły, na przykład o poszczególnych członków gospodarstwa domowego oraz o ich wkład pracy.

Powszechny Spis Rolny rozpocznie się 1 września i potrwa do końca listopada. Udział w nim jest obowiązkowy i będzie to pierwsze tak szerokie badanie statystyczne dotyczące rolnictwa od 10 lat.

Cała operacja ma kosztować ponad 240 milionów złotych. 5500 rachmistrzów odwiedzi ponad 1,1 mln gospodarstw w całej Polsce. W województwie podlaskim będzie to około 80 tysięcy.

W ustawie o Powszechnym Spisie Rolnym czytamy, że zebrane dane posłużą ocenie dotychczasowych i tworzeniu nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

(www.radio.bialystok.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone