Zamknij

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli swoje diety

09:55, 06.11.2019 | info: www.radio.bialystok.pl
Skomentuj
REKLAMA

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli większość swoich diet. Obniżka – od 35 do 109 zł wynikała z konieczności zróżnicowania wypłacanych sum w zależności od pełnionych funkcji w radzie.

Na fakt, że różnice zatarły się i są już minimalne zwróciła uwagę Regionalna Izba Obrachunkowa w wystąpieniu pokontrolnym w 2016 r.. Ponieważ diety w radzie powiatu zambrowskiego obliczane są w stosunku do najniższego wynagrodzenia, a to co roku wzrasta, doszło do sytuacji, że przewodniczący rady, wiceprzewodniczący i radni, którzy są członkami zarządu powiatu mieli dokładnie takie same diety. Na dodatek zaledwie o kilka procent były one wyższe niż diety przewodniczących komisji.

Aby wprowadzić rozróżnienie w tych gratyfikacjach, w zależności od pełnionych funkcji, najwyższe możliwe diety (prawie 1880 zł) pozostawiono tylko przewodniczącemu rady i tym radnym, którzy są członkami zarządu powiatu. Wiceprzewodniczący rady otrzymywać będą 95% tej sumy (czyli o 100 zł mniej niż obecnie), przewodniczący komisji 90% (109 zł mniej), a dieta szeregowego radnego zostanie obniżona o 35 zł i wynosić będzie 1315 zł.

Nowe diety w radzie powiatu zambrowskiego obowiązywać będą od 1 stycznia przyszłego roku.

(info: www.radio.bialystok.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz