Zamknij

Najlepsi uczniowie z naszego powiatu na Gali stypendialnej odebrali certyfikaty

13:39, 18.10.2019 | wrotapodlasia.pl/kurierwysmaz.pl
Skomentuj
foto: wrotapodlasia.pl
REKLAMA

W dniu dzisiejszym (18 października) podczas Gali stypendialnej, uczniowie naszego powiatu Amelia Dołęgowska uczennica Gimnazjum im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem oraz Mateusz Wawrzeńczuk uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odebrali specjalne certyfikaty potwierdzające przyznanie stypendium w wysokości 4000 zł. Wręczali je wicemarszałek Stanisław Derehajło i członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznaje stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce od 2016 roku. To nagroda za codzienny trud oraz wybitne rezultaty  – średnią ocen minimum 5,00 oraz zdobyte laury w zmaganiach konkursowych na szczeblach wojewódzkim,  ogólnopolskim, a nawet  międzynarodowym.

W tym roku  ubiegających się o stypendium było 119 uczniów. Do nagrody rekomendowano 51 osób – najlepszych podlaskich uczniów w roku szkolnym 2018/2019.

- Musieliście spełnić ścisłe i bardzo wymagające kryteria, aby otrzymać to stypendium – gratulując laureatom podkreślał Marek Malinowski odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za edukację. Marszałek Malinowski życzył też młodzieży podejmowania w przyszłości dobrych decyzji zawodowych. - Nie jest ważne jaki zawód się wykonuje, ważne aby być w nim fachowcem, aby dążyć do doskonałości  - mówił.  
- Wytyczajcie sobie szlaki, którymi nikt wcześniej nie podążał  - dodała marszałek Wiesława Burnos.

Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty za rok szkolny 2018/2019 to 4 tys. zł. Stypendium obejmuje okres 10 miesięcy nauki w poprzednim roku szkolnym i wypłacane jest jednorazowo.

W tym roku najwięcej stypendiów przyznano uczniom z Białegostoku i powiatu białostockiego – otrzymały je 34 osoby. Stypendia otrzymało też czterech uczniów z Bielska Podlaskiego i powiatu bielskiego 4 osoby, dwie  osoby z powiatu hajnowskiego i Hajnówki, czterech uczniów szkół łomżyńskich, dwie osoby z Wysokiego Mazowieckiego i cztery osoby z Suwałk i powiatu suwalskiego.

W uroczystej Gali wręczenia stypendiów za szczególne osiągnięcia w nauce wzięli również udział  nauczyciele i opiekunowie laureatów, przedstawicielka  Podlaskiego Kuratorium Oświaty Małgorzata Lipińska i radny wojewódzki, wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Podlaskiego Igor Łukaszuk .

Uroczystość uświetnił występ Julii Borowik uczestniczki The Voice Kids i stypendystki marszałka w dziedzinie artystycznej.

 

Mateusz Wawrzeńczuk - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie, klasa 4
średnia ocen: 5,00
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - laureat eliminacji centralnych

Amelia Dołęgowska - Gimnazjum im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, klasa 3 

średnia ocen: 5,67
Wojewódzki Konkurs Biologiczny - laureat, Wojewódzki Konkurs Chemiczny - laureat, Wojewódzki Konkurs Matematyczny - laureat, Konkurs Matematyczny Kangur - bardzo dobry wynik

(wrotapodlasia.pl/kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz