Zamknij

Podlaska Oktawa Kultur w powiecie wysokomazowieckim

13:38, 23.07.2019 | kurierwysmaz.pl
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczna edycja imprezy jest rekordowa pod względem liczby miejsc, w których odbędą się festiwalowe koncerty. Główna scena, jak co roku, stanie na białostockim Rynku Kościuszki, ale muzyka z najdalszych zakątków świata rozbrzmiewać będzie w całym województwie podlaskim. W tym roku chęć znalezienia się na mapie Oktawy wyraziły aż 32 podlaskie miejscowości, w tym po raz pierwszy Nowinka, Piątnica, Kleszczele, Czyżew, Suchowola, Orla i Sokole.

Podlaska Oktawa Kultur od początku skupiała się na folklorze polskim i siedmiu mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących województwo: białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, litewskiej, żydowskiej, romskiej i tatarskiej. Obecnie festiwal prezentuje piękno folkloru z całego świata. Na festiwalu dominuje taniec, śpiew i muzyka w rozmaitej formie. Podczas jednego dnia imprezy można zobaczyć zespół pieśni i tańca, usłyszeć kapelę wykonującą niestylizowane utwory ludowe, orkiestrę symfoniczną, śpiewy chóralne czy zespoły łączące etniczne wokale z elektrycznymi brzmieniami. Oktawę Kultur obejrzymy:

  1. 27 lipca 2019 roku w Czyżewie, godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury. Wystąpi : Orkiestra Instrumentów Ludowych z Białorusi
  2. 27 lipca 2019 w Szepietowie,  godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury. Wystąpi: Podlaski Wianok (Polska)
  3. 28 lipca w Hodyszewie, godz. 13:00, sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Wystąpi: Orkiestra Instrumentów Ludowych (Białoruś)
  4. 28 lipca, godz. 18.30, park miejski, ul. Rynek Piłsudskiego, Wysokie Mazowieckie. Koncert zespołu Hiłoczka
REKLAMA
(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone