Zamknij

Śmierć w seminarium

11:30, 20.05.2019 | 4lomza.pl
REKLAMA
Skomentuj

Młody, 21-letni alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży nie żyje. Prawdopodobnie powiesił się w nocy z soboty na niedzielę. Prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokurata Okręgowego w Łomży, potwierdza te informacje. - Wstępne ustalenie nie wskazują, na udział w zdarzeniu osób trzecich – mówił informując, że Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła śledztwo, a ciało alumna zabezpieczono do badań, które mają określić dokładnie przyczynę śmierci.

O tragicznej śmierci alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży poinformował ks. dr Jarosław Kotowski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. W niedzielę na stronie intranetowej łomżyńskiej kurii diecezjalnej opublikował krótki komunikat w tej sprawie.

Zawiadomienie o śmierci Alumna
Z bólem zawiadamiamy, iż dzisiejszej nocy w tragiczny sposób odszedł alumn pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
Bardzo prosimy o modlitwę w intencji naszego zmarłego współbrata, jego rodziny oraz wspólnoty seminaryjnej.
Wszyscy trwamy w żałobie, dlatego prosimy o uszanowanie pamięci zmarłego oraz głębokiego smutku najbliższej rodziny, wspólnoty łomżyńskiego seminarium i osób związanych ze zmarłym.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...
ks. dr Jarosław Kotowski
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży

Prokurator Rafał Kaczyński podje, że prokuratura o śmierci alumna została powiadomiona w sobotę po godzinie 23. Zgon miał nastąpić przez powieszenie. Zwłoki mężczyzny ujawniono na strychu budynku seminarium. Ciało 21-latka ma trafić do Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma dokładnie określić przyczynę śmierci.


- Trwają intensywne czynności śledcze, zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy w tym przede wszystkim ustalenia powodów targnięcia się na życie przez kleryka - podaje prokurator.

Śledztwo, które w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Łomży, prowadzone będzie w związku z art. 151 kodeksu karnego: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” To standardowa procedura w tego typu tragicznych zdarzenia.

(4lomza.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone