Zamknij

10 na 100, czyli dziesięć legend Powiatu Wysokomazowieckiego na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

09:36, 18.09.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej pozyskało w roku bieżącym dotację na realizację projektu pt. "10 na 100…". Zadanie publiczne dofinansował Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego. Projekt otrzymał patronat honorowy Burmistrza Czyżewa- Pani Anny Boguckiej oraz Starosty Wysokomazowieckiego Pana Bogdana Zielińskiego. Jego koordynatorką jest Pani Anna Kazimierczuk.

W chwili obecnej trwa redagowanie wyjątkowej publikacji, w której zamieszczonych zostanie dziesięć legend/ tekstów/ wierszy z dziewięciu gmin powiatu oraz miasta Wysokie Mazowieckie. Do każdego tekstu podopieczni/członkowie instytucji lub organizacji oświaty i kultury z Gminy Czyżew wykonają ilustracje, które również zamieszczone zostaną w folderze, a w finale zaprezentowane w ramach oryginalnej wystawy.

Podsumowanie projektu odbędzie się w listopadzie tego roku.

Prace literackie zostaną ocenione w ramach „Powiatowego Konkursu Literackiego”, w komisji którego zasiadają: Katarzyna Kazimierczuk (kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Czyżew, członek SKZCz), Anna Kazimierczuk (prezes SKZCz), Przemysław Wasilewski (przewodnik Muzeum Ziemi Czyżewskiej, członek SKZCz), Aneta Zaremba (nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej w Czyżewie), Iwona Sienicka (wiceprezes SKZCz, nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem).

 Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni podczas uroczystego podsumowania projektu w Muzeum Ziemi Czyżewskiej.

Dotychczas współpracy przy realizacji projektu podjęły się następujące instytucje i organizacje:  Muzeum Ziemi Czyżewskiej, Urząd Miejski w Czyżewie, ZSOiZ w Czyżewie, Szkoła Podstawowa w Czyżewie, Gminne Przedszkole w Czyżewie, Biblioteka Publiczna Gminy Czyżew, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, Gminna Biblioteka Publiczna w Kuleszach Kościelnych, Urząd Miejski w Ciechanowcu, Miejski Ośrodek Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem, Gminny Ośrodek Kultury w Klukowie, Stowarzyszenie „Art.- Szep” w Szepietowie, Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Sokołach, Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej w Sokołach, Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach, Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach, Urząd Gminy Wysokie Mazowieckie.

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone