Zamknij

Anna Wiśniewska - "Będzie to chyba największy magazyn w Polsce, magazyn wzorcowy"

09:46, 27.02.2020 | info: wrotapodlasia.pl
Skomentuj foto: wrotapodlasia.pl
REKLAMA

Ponad 4 mln zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury otrzymało sześć jednostek podległych samorządowi województwa podlaskiego. W środę (26.02) podczas konferencji prasowej w Teatrze Dramatycznym dyrektorzy instytucji przekazali szczegółowe informacje na temat dofinansowanych projektów.

Teatr Dramatyczny, Opera i Filharmonia Podlaska (OiFP), Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Muzeum Podlaskie, Podlaski Instytut Kultury (PIK) i Książnica  Podlaska - te instytucje będą realizowały szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i infrastrukturalnych dzięki dotacjom przyznanym przez MKiDNi NCK na 2020 r. Łączna wartość dofinansowania to 4 066 700 zł ; a ta kwota prawdopodobnie jeszcze się zwiększy, bo rozstrzygnięcia ministerialnych konkursów, do których przystąpiły jednostki samorządu województwa cały czas trwają. Marszałek Kosicki podkreślał, że tak duża liczba pozytywnie zaopiniowanych projektów, to przede wszystkim zasługa dyrekcji i pracowników podlaskich instytucji kultury. Dodał też, że zarząd województwa wspiera przedsięwzięcia kulturalne nie tylko z pieniędzy samorządowych, ale skutecznie poszukuje możliwości „na zewnątrz”.

Największe dofinansowanie otrzymało Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. To wielki projekt, zakładający kontynuację prac przy budowie centralnego magazynu zbiorów wraz z częścią ekspozycyjna i centrum edukacyjnym. Muzeum na ten cel otrzymało 2mln 400 tys. ( w podziale na dwuletni system finansowania 2020r – 1 mln i 2021 r. – 1mln 400 tys.)

- Będzie to chyba największy magazyn w Polsce, magazyn wzorcowy – informowała Anna Wiśniewska, zastępca Dyrektora Muzeum Rolnictwa.  Muzeum otrzymało również dofinansowanie w wysokości 45 000 zł na „XL Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

(info: wrotapodlasia.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AlfredAlfred

1 0

Nie będzie to chyba największy magazyn w Polsce . Bo nie będzie ... Oto ważne słowa.. 22:26, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz