Zamknij

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

07:58, 11.02.2020 | M.B/kurier
Skomentuj kurierwysmaz.pl
REKLAMA

10 lutego 2020 roku w sali kinowej MOK w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie inauguracyjne roku akademickiego 2020 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Spotkanie było okazją do podsumowania 2019 roku. W ubiegłym roku akademickim studenci uczestniczyli w licznych wykładach dotyczących nowych technologii, zdrowego stylu życia i historii. Wśród aktywności, w których wzięli udział wysokomazowieccy seniorzy można również znaleźć wycieczki i działania zmierzającej do integracji międzypokoleniowej. Ważnym elementem działalności była też aktywność fizyczna np. marsz nordic walking.

Na spotkaniu pojawili się również goście, w tym burmistrz Jarosław Siekierko. Gościem specjalnym, był dr hab. Krzysztof Sychowicz, pracownik białostockiego IPN. Historyk wygłosił wykład inauguracyjny ,,Bitwa warszawska. Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata’’. Badacz podsumował działalność wojska i jego dowódców na frontach wojny polsko-bolszewickiej oraz zagadnienia związane z formowaniem jednostek w regionie.

Spotkanie uświetniły występny artystyczne przedstawicieli Samorządowej Szkoły Muzycznej, którzy wykonali utwory w kwartecie akordeonowym.

Parafrazując słowa hymnu studenckiego można stwierdzić: nigdy nie jest za późno na aktywność. 

(M.B/kurier)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz