Zamknij

Zespół Harmonica na Podkarpaciu i we Lwowie

12:57, 10.12.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
Zespół Harmonica. fot. CKB Sokoły

Dnia 30 listopada 2018 roku zespół Harmonica wystąpił z koncertem patriotycznym w kościele pw. Św. Mikołaja w Rzeszowie. W repertuarze zespołu znalazły się „Rota”, „Gaude Mater Polonia”, „Ułani, ułani”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki”, „Warszawianka”, „Modlitwa o pokój”, „Przybyli ułani”, „”Rozkwitały pąki białych róż”. Podniosły nastrój i wybór pieśni sprawiały, że wielu osobom oczy zaszkliły się łzami.

W imieniu zespołu, za pośrednictwem strony internetowej urzędu gminy w Sokołach Monika Żukowicz bardzo serdecznie podziękowała za zaproszenie księdzu proboszczowi Jerzemu Paradyszowi, księdzu Tomaszowi Ryczkowi za zaproszenie oraz panu Michałowi Bieleckiemu za pomoc w organizacji koncertu.

Publiczności zgromadzonej na koncercie jesteśmy wdzięczni za ciepłe przyjęcie i sympatyczną atmosferę.

W tych dniach zwiedzaliśmy Podkarpacie oraz Lwów. Rano odwiedziliśmy Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Lwów okazał się przepięknym, zabytkowym miastem. Wspólnie odwiedziliśmy Cmentarz Łyczakowski, gdzie znajdują się groby wybitnych Polaków: Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Władysława Bełzy, Stefana Banacha oraz Cmentarz Orląt Lwowskich, bohaterów w walce o wolność Lwowa i Polski w latach 1918-1920. W drodze powrotnej zajrzeliśmy na rynek w Zamościu.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i ciekawych przeżyć, a także z nową energią i zapałem do pracy.

źródło: UG Sokoły

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone