Zamknij

Marek Wójciak, promował we wsi Mazury swoją książkę

23:36, 09.11.2018 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 9 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Mazurach, odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Wójciakiem - absolwentem wydziału historyczno-socjologicznego na Uniwersytecie w Białymstoku, który opowiedział mieszkańcom wsi Mazury oraz sympatykom lokalnej historii o jego pierwszej publikacji pt. „Historia wsi Mazury w Gminie Wysokie Mazowieckie”.

Spotkanie rozpoczął Krzysztof Krajewski, wójt gminy Wysokie Mazowieckie, który po przywitaniu gości opowiedział uczestnikom spotkania o dotychczasowych publikacjach wydanych przez Gminę Wysokie Mazowieckie oraz o okolicznościach powstania książki:

Osobiście jestem wielkim fanem historii zwłaszcza tej lokalnej i bardzo się cieszę, że udało nam się wydać książkę o miejscowości Mazury. Zasługa jest to Pana Marka Wójciaka mieszkańca tej wsi, historyka z wykształcenia oraz zajmującego się zawodowo tymi zagadnieniami (…) Książka jest bardzo ciekawa, napisana czytelnym językiem, jest dużo ilustracji także kolorowych, dobrze się ją czyta. Poznajemy kawał dobrej historii dotyczącej tej miejscowości ”

Następnie głos zabrał autor książki Marek Wójciak, który przybliżył pracę nad publikacją, opowiedział w jaki sposób zdobywał informacje stanowiące materiał źródłowy, zdjęcia, dokumenty:

Jedenaście lat pisałem tę książkę. (…) Byłem na praktykach w Ciechanowcu w muzeum i zapytałem się kustosza Stanisława Kryńskiego czy dobrze by było napisać historię o swojej wsi. Odpowiedział mi, co to za problem, idz do biblioteki, tam wszystko jest. Pamiętam, że przesiedziałem w tej bibliotece tydzień czasu i nazbierałem materiału na 20 stron i tak się to zaczęło."

Pan Marek Wójciak opowiadał zebranym o wydarzeniach historycznych, które miały wpływ na losy wsi, o jej założycielach oraz odpowiadał na zadawane  pytania, między innymi o rodzinę Jaruzelskich, która była właścicielami wsi Mazury. 

Wszyscy uczestniczący spotkania otrzymali bezpłatne egzemplarze książki, a osoby chętne otrzymały także  dedykację od autora. Książka „Historia wsi Mazury w Gminie Wysokie Mazowieckie" została wydana w nakładzie 500 sztuk i jest dostępna w Urzędzie Gminy Wysokie Mazowieckie.

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone