Zamknij

,,Wieczornica Pieśni Patriotycznych" w ZSOiZ w Czyżewie [FOTO/WIDEO]

09:15, 08.11.2018 | N.C.
Skomentuj fot. Nina Czapska
REKLAMA

W obchodach stulecia niepodległości Polski społeczność Czyżewa bierze udział bardzo aktywnie. Od poniedziałku w gminie trwa Tydzień dla Niepodległej, a w organizowane w tym czasie uroczystości o charakterze patriotycznym włączają się zarówno mieszkańcy, jak i przedstawiciele samorządu oraz kultury i oświaty.

W środę 7 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się ,,Wieczornica Pieśni Patriotycznych", podczas której młodzież szkolna oraz słuchacze odśpiewali najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne.

Koncert zainaugurowany został wspólnym odśpiewaniem ,,Roty", następnie pojawiły się tak znane utwory jak ,,Warszawianka" , ,,O mój rozmarynie", ,,Piechota", ,,Przybyli ułani" czy ,,Pieśń legionów". Dyrektor szkoły, Alicja Bańkowska serdecznie podziękowała za przybycie wszystkim mieszkańcom, przedstawicielom placówek oświatowych z terenu gminy oraz burmistrz Czyżewa, Annie Boguckiej. 

Mam nadzieję, że to wspólne śpiewanie stanie się naszą coroczną tradycją, co roku będzie nas coraz więcej. - powiedziała dyrektor.

Chciałabym podziękować pani dyrektor i całej społeczności szkolnej za to, że włączyliście się tak ładnie w obchody stulecia niepodległości w tym Tygodniu dla Niepodległej, który trwa w naszej gminie - powiedziała burmistrz, Anna Bogucka. -  Jest to rok szczególny. Wszyscy mówiliśmy dziś o tym, że czujemy się wyróżnieni, że dane nam jest obchodzić tę rocznicę.

Burmistrz zachęciła wszystkich mieszkańców gminy do uczestniczenia w innych uroczystościach i wydarzeniach patriotycznych, zaplanowanych na ten tydzień, a przede wszystkim do wzięcia udziału w zwieńczeniu obchodów 11 listopada.

Po zakończeniu wspólnego śpiewania goście przystąpili do degustacji potraw, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Kobietkowo" z Rosochatego Kościelnego.

 

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz