Zamknij

Starosta, wójtowie i prywatni przedsiębiorcy chcą wesprzeć SPR Nowe Piekuty

16:01, 12.09.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
fot. UG Nowe Piekuty

W sezonie 2018/2019 SPR Nowe Piekuty będzie rywalizować w II lidze, w grupie III. Jak się okazuje, klub z powiatu wysokomazowieckiego będzie jedyną wiejską drużyną w tych rozgrywkach.

W historii II ligi piłki ręcznej mężczyzn zdarzały się sporadyczne sytuacje uczestnictwa klubów z małych miejscowości (poniżej 1000 mieszkańców), ale chyba nigdy z aż tak małej. Nawet najstarsi kibice nie pamiętają, by II liga posiadała w swojej obsadzie zespół z niewielkiej miejscowości jak Nowe Piekuty. Ba! Zbudowanej w dużej mierze z rolników i pracowników branży rolniczej.

SPR Nowe Piekuty jest zespołem zbudowanym na peryferiach sportowej mapy Polski. Zarząd klubu wielokrotnie podkreślał, że ten fakt niesie za sobą wiele problemów:

  • brak w powiecie wysokomazowieckim infrastruktury sportowej odpowiedniej dla rozgrywek ligowych i treningów,
  • problemy finansowe związane z relatywnie małą ilością potencjalnych sponsorów, gotowych długoterminowo wspierać działalność Stowarzyszenia i działającego przy nim klubu (przypomnijmy, że SPR Nowe Piekuty posiada aż cztery sekcje: młodzik, junior młodszy, junior i senior),
  • niewielkie zasoby kadrowe, umożliwiające funkcjonowanie klubu na wysokim poziomie.

Na przeciw tym potrzebom wyszli włodarze i prywatni przedsiębiorcy powiatu wysokomazowieckiego. 10 września odbyło się spotkanie samorządowców i przedsiębiorców, którzy postanowili zawiązać kapitułę mającą na celu udzielenie wsparcia organizacyjnego i finansowego dla Stowarzyszenia Piłkarzy Ręcznych Nowe Piekuty.

W skład kapituły weszli:

Sz. P. Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki

Sz. P. Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty

Sz. P. Jarosław Siekierko Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie

Sz. P. Józef Zajkowski Wójt Gminy Sokoły

Sz. P. Józef Grochowski Wójt Gminy Kulesze Kościelne

Sz. P. Wojciech Brzozowski Właściciel Sklepów Spożywczo – Przemysłowych „U Wojciecha”

Sz. P. Andrzej Remisiewicz Właściciele firmy Trans -Rol

Sz. P. Marcin Kruszewski Właściciel Firmy ROLTEKS Sokoły

Sz. P. Stanisław Łuniewski Honorowy Konsul Bośni i Hercegowiny Właściciel Firmy PU-A ASTWA Sp. z o.o.

Sz. P. Tadeusz Wojtkowski Kanclerz Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej w Białymstoku Właściciel Firmy TEDI Dystrybucja

Sz. P. Kazimierz Przeździecki Przewodniczący Rady Mlekovity

Sz. P. Sławomir Radulski Zastępca dyrektora Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Sz. P. Danuta Wyszyńska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach

Sz. P. Jan Ołdakowski Właściciele Firmy ROLPOL

Kapituła jest otwarta na włączenie się innych chętnych przedsiębiorców i samorządowców w celu realizacji pomocy dla Stowarzyszenia Piłkarzy Ręcznych.

Historia SPR-u jest dość prosta - grupa sympatyków piłki ręcznej podjęła decyzję o utworzeniu własnej drużyny. Początkowo zupełnie amatorskiej. Przy wsparciu lokalnych samorządów - Gminy Nowe Piekuty reprezentowanego przez Wójta Gminy Marka Kaczyńskiego i Powiatu Wysokomazowieckiego na czele ze Starostą Wysokomazowieckim Bogdanem Zielińskim oraz firm z branży rolniczej, stworzono coś wyjątkowego. Pomoc okazała także Dyrektor ZSCKR w Rudce - pani Halina Leszczyńska, która udostępniła halę sportową, gdzie zespół może trenować i rozgrywać swoje mecze. To wszystko pozwoliło podjąć dalekosiężne plany, których celem był awans do II ligi, co zespół z Nowych Piekut zrealizował.

Należy także zwrócić uwagę, jak dużym zainteresowaniem cieszą się mecze SPR-u. Przyjezdni rywale wielokrotnie podkreślali, że mamy dodatkowego zawodnika w postaci kibiców. Dzięki nim, rozgrywane mecze mają niesamowitą atmosferę i oprawę, a co za tym idzie, niesamowite emocje sportowe.

Bez wątpienia mamy do czynienia czymś nadzwyczajnym. Nie ulega wątpliwości, iż wymaga to wsparcia ze strony mieszkańców gminy, powiatu i województwa. O pomoc Stowarzyszenie Piłkarzy Ręcznych Nowe Piekuty nieustannie zabiega. Marzeniem wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są z tym klubem jest zbudowanie drużyny, która wywalczy kolejny awans, tym razem do I ligi.

źródło: Powiat Wysokomazowiecki, UG Nowe Piekuty

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone