Zamknij

17-letni Marcin Antczak podpisał kontrakt z Ruchem Wysokie Mazowieckie

11:30, 28.08.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
foto: MKS Ruch Wysokie Mazowieckie

Dotychczasowy zawodnik Znicza Pruszków będzie wspierał III-ligowy zespół w sezonie 2018/2019 na pozycji bramkarza.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Marcinem, bo jesteśmy pod wrażeniem jego dotychczasowej formy i postępów, jakie robił w swojej karierze juniorskiej. Mamy doświadczenie w pracy z młodymi bramkarzami i wiemy, że wiek i sprawność Marcina mogą okazać się dużym atutem dla całej drużyny. Ponadto profesjonalizm, ciężka praca, którą wykonał i wykonuje oraz chęć ciągłego rozwoju pokazują, jak świadomym jest zawodnikiem.
- podkreśla trener drużyny Mykoła Dremluk.
 

Marcin Antczak swoją przygodę z piłką rozpoczął w 2013 roku w kaliskim Włókniarzu, w którym szybko wypatrzył go trener Grzegorz Tomala. Już w kolejnym sezonie swoich sił próbował w juniorskim Dolcanie Ząbki, a następnie w Neptunie Końskie rozegrał pełną rundę meczów w Centralnej Lidze Juniorów U19. Ostatni sezon spędził w drugoligowym Zniczu Pruszków, gdzie rozwijał swoje umiejętności trenując z seniorami klubu.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w ostatnim roku Marcin Antczak trenował również dodatkowo pod okiem Trenera Jarosława Tkocza - członka sztabu szkoleniowego seniorskiej Reprezentacji Polski, kierowanej przez Selekcjonera Adama Nawałkę.
 

Marcina wypatrzyłam na jednym z meczów CLJ w Warszawie i zaproponowałem mu współpracę w kwestii poprawy elementów rzemiosła bramkarskiego. Przygotowuję się do otwarcia w Warszawie szkółki specjalizującej się w rozwoju młodych bramkarzy. Z Marcinem przepracowałem intensywny rok wg. własnego modelu szkolenia inspirowanego szkołą włoską. Nie mogę się już doczekać jego debiutu w drużynie seniorskiej. Będzie to jeden z moich najmłodszych wychowanków - mówi Trener bramkarzy Jarosław Tkocz
 

Jego dobre wyniki i świetne przygotowanie zdecydowały o tym, że w najbliższym sezonie postawił na niego klub z III ligii. Dobrze rokujący młodzieżowiec będzie wspierał seniorski zespół Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Sam zawodnik podkreśla, że możliwość gry z seniorami to ważny krok w jego zawodowej karierze:
 

Bardzo się cieszę, że mimo tak młodego wieku władze klubu zdecydowały się dać mi szansę i uwierzyły w moje możliwości. Gra z seniorami będzie dla mnie ważnym krokiem w rozwoju. Mam nadzieję, że wzmocnię zespół i w najbliższym sezonie przyczynie się do jego sukcesów - podkreśla Marcin Antczak.

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (2)

Łamacz sercŁamacz serc

0 0

Marcin do boju! 16:23, 28.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicKibic

0 0

Niech jeszcze trener powie ile miesiecznie pan Marcin będzie zarabiał. Czy zarobki są stałe czy będą uzależnione od wyników. Zarobki Lewandowskiego znamy a Pana Marcina poznamy? 22:37, 28.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone