Zamknij

Porażka Ruchu z KS Pelikan Łowicz

Skomentuj

Dobiegła końca dobra seria podopiecznych Bartosza Jurkowskiego, którzy w dwóch ostatnich spotkaniach nie ponieśli porażki. Tym razem Podlasianie ulegli 0:1 na wyjeździe Pelikanowi, przez co ich przewaga nad strefą spadkową stopniała do dwóch punktów.

O niepowodzeniu naszego zespołu w Łowiczu zdecydował początek meczu. Już w 10. minucie rywale, za sprawą Krystiana Stolarczyka, objęli prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka.

- Źle weszliśmy w to starcie i praktycznie przez całą pierwszą połowę tylko się broniliśmy. Przy zdobytej bramce przez gospodarzy zdecydował błąd w linii defensywnej - tłumaczy Jurkowski. - Po przerwie obraz gry zmienił się diametralnie, i pomimo, że mieliśmy swoje sytuacje do wyrównania, to ponieśliśmy porażkę. Mamy poczucie niedosytu - dodaje.

Ma czego żałować zwłaszcza Kacper Głowicki. Rezerwowy Ruchu pojawił się na boisku wraz z początkiem drugiej połowy i już po kilku minutach mógł zaskoczyć defensywę rywali. Co prawda napastnik trafił do siatki, ale jego radość została przerwana przez sędziego liniowego, który zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie zgadza się obóz przyjezdnych.

- Chcę dokładnie obejrzeć tę sytuację na wideo, ale w mojej opinii bramka została zdobyta prawidłowo - ocenia szkoleniowiec ekipy z Wysokiego Mazowieckiego. - Oprócz okazji Krystiana, mieliśmy sześć-siedem sytuacji, w których oddaliśmy strzały, ale nie stanowiły one większego zagrożenia - kończy.

Porażka Ruchu sprawiła, że zespół w końcówce rozgrywek odczuwać będzie jeszcze większą presję związaną z rywalizacją o trzecioligowy byt. Obecnie podlaski beniaminek ma tylko dwa oczka przewagi nad zagrożoną spadkiem Victorią Sulejówek. W następnej serii gier dojdzie do derbów województwa, w których podopieczni Jurkowskiego zmierzą się na własnym boisku z Olimpią Zambrów.

Pelikan Łowicz - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Stolarczyk (10).

Ruch: Niemira - Tecław, Zysik, Brokowski, Samluk, Gajewski, Grochowski (46. Głowicki), Olesiński, Stankiewicz, Pasko (66. Kujawa), Skipko.