Zamknij

SPR zagra z VIVE, Krakowiakiem i Posnanią! Czas na Mistrzostwa Polski!

14:59, 10.04.2019 | J.K
Skomentuj
SPR Nowe Piekuty
REKLAMA

Juniorzy młodsi SPR-u Nowe Piekuty, po kapitalnych występach, zostali Mistrzami Województwa Podlaskiego. Przed nimi kolejny etap zmagań, ale tym razem na szczeblu ogólnopolskim.


Już w najbliższy weekend, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce odbędąsię ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. SPR zagra w grupie G, a jego rywalami będą: PGE VIVE I Kielce, KS Posnania IUKS Jedynka Poznań oraz UKS Krakowiak 85 Kraków.
Cały turniej, ze względu na egzaminy szkolne, zostanie rozegrany w dwa dni. Do Rudki przyjadą najmocniejsze ekipy, z największych miast w Polsce. Będzie to doskonałe święto szczypiorniaka.


- Podjęliśmy się organizacji tych rozgrywek, ponieważ nasz region potrzebuje promocji tej dyscypliny. Chcemy uświadomić młodzieży, że warto trenować piłkę ręczną. Już drugi raz w naszej krótkiej historii zagramy z największym i najbardziej utytułowanym klubem w Polsce –PGE VIVE Kielce. Jest to ogromne wyzwanie, ale także ukazanie młodym ludziom, że już w wieku młodzieżowym, czy dziecięcym, można rywal ozwać z najlepszymi – mówił prezes SPR-u, Grzegorz Kostro.

– Również dla nas, jako organizatora 1/16 Mistrzostw Polski, jest to ważna próba. Takiego turnieju jeszcze u nas nie było. Mamy nadzieję, że z pomocą szkoły, Urzędu Gminy, Starostwu Powiatowemu w Wysokiem Mazowieckiem, Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie i naszych sponsorów, wszystko dopniemy na ostatni guzik – dodał. W grupie G są cztery zespoły. Mecze będą rozgrywane na zasadzie „każdy z każdym”. Wobec tego zaplanowano sześć spotkań. Cztery odbędą się w sobotę, a dwa w niedzielę. W niedzielę będzie także zakończenie turnieju i wręczenie nagród.
- Zapraszamy wszystkich na te zawody. Wiemy, jak licznie były wypełnione trybuny nameczach seniorów i mamy nadzieję, że przyjdziecie także na nasze. Do zobaczenia! – zachęcał rozgrywający, Kacper Przeździecki.


1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
Lokalizacja: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce
Termin: 13-14 kwietnia

Harmonogram meczów:

13.04.2019 (sobota):
09:30 PGE VIVE I Kielce - UKS Krakowiak 85 Kraków
11:00 SPR Nowe Piekuty - KS Posnania IUKS Jedynka Poznań
15:30 KS Posnania IUKS Jedynka Poznań - PGE VIVE I Kielce
17:00 SPR Nowe Piekuty - UKS Krakowiak 85 Kraków
14 kwietnia 2019 (niedziela):
09:30 UKS Krakowiak 85 Kraków - KS Posnania IUKS Jedynka Poznań
11:00 SPR Nowe Piekuty - PGE VIVE I Kielce
13:00 Ceremonia zakończenia turnieju

SPR Nowe Piekuty

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz