Zamknij

Sukces szachistów z Ciechanowca w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego

15:40, 21.11.2018 | M.D.
Skomentuj

W odbywających się w Starej Ruskołęce VI Otwartych Mistrzostwach Powiatu Ostrowi Mazowieckiej w szachach wzięło udział 11 szachistów z Ciechanowca. Mistrzostwa były podzielone na dwa turnieje: do lat 10 i open.

W turnieju do lat 10 uczestniczyło 56 zawodników (2 z rankingiem FIDE), w tym troje szachistów trenujących pod okiem Małgorzaty Bekier w grupie COKiS Ciechanowiec. Wśród chłopców do lat 8 zwycięzcą został Tomasz Grucel, wśród dziewcząt do lat 10 pierwsze miejsce zajęła  Karolina Tymińska, a Weronika Akonom była piąta. W turnieju o kategorii open wśród 59 uczestników (10 z rankingiem FIDE) znalazło się 8 reprezentantów Ciechanowca. Wśród pań w kategorii wiekowej do lat 13 Ewa Tymińska była druga, Kinga Akonom trzecia a Natalia Majewska czwarta (wszystkie COKiS Ciechanowiec); do lat 16 Sandra Akonom była szósta  (COKiS Ciechanowiec); w kategorii kobiet Aleksandra Łuniewska była trzecia (ZSOiZ Ciechanowiec). Kamil Tymiński (COKiS Ciechanowiec) był czwarty w kategorii do lat 16, natomiast w kategorii seniorów Leszek Grucel (Ciechanowiec) zajął 7 miejsce a Hubert Mularczuk (ZSOiZ Ciechanowiec) dwunaste miejsce. Turnieje rozgrywane były systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo). Średni ranking turnieju do lat 10 wyniósł 1054 a turnieju open 1223. Zawody sędziował instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.