Zamknij

ARiMR: Pomoc suszowa - pierwszy etap kolejnej transzy zrealizowany

11:12, 04.05.2020 | ARiMR
Skomentuj foto:pixabay.pl
REKLAMA

ARiMR zakończyła pierwszy etap wypłat pomocy suszowej z nowej puli środków – 280 mln. Agencja w ciągu 6 dni przekazała na konta rolników 200 mln zł. Pomoc w pierwszej kolejności trafiła do tych, których straty oszacowano do 5 tys. zł.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jako agencja wykonawcza, sukcesywnie – w miarę posiadanych środków – realizuje wypłatę pomocy suszowej. Pomoc wypłacana jest w oparciu o wytyczne, które ARiMR otrzymuje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ostatnim czasie ARiMR otrzymała 280 mln zł do rozdysponowania z tytułu ubiegłorocznej pomocy suszowej. W ciągu 6 dni na konta 100 tys. rolników przekazała blisko 200 mln zł. Tym samym zakończyła pierwszy etap wypłat kolejnej transzy pomocy suszowej.

W ramach nowej puli otrzymanych środków, w pierwszej kolejności wsparcie zostało przekazane rolnikom, którzy wnioskowali o pomoc do 5 tys. zł. Otrzymali oni dofinansowanie przyznane zgodnie ze złożonymi wnioskami.

Jednocześnie rozpoczęto już wypłatę drugiego etapu. W tej turze pomoc trafi do producentów rolnych, których straty oszacowano powyżej 5 tys. zł. Agencja zasili ich konta zaliczkami w wysokości 2,5 tys. zł.

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł. Pomoc suszowa przyznawana jest producentom rolnym, których średni roczny dochód z prowadzonej działalności rolniczej, w związku z wystąpieniem suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, obniżył się o ponad 30%.

(ARiMR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Karol K.Karol K.

5 0

Szusza była w ubiegłym roku. Pod koniec kwietnia 2020 r. ARiMR wypłaciła mi zaliczkę w wysokości 2,5 tys. zł. Pozostałe pieniądze nie wiadomo kiedy trafią na moje konto. Pracownicy agencji nabrali wody w usta. Ze skutkami suszy musiałem sobie poradzić sam. Krowa musi jeść codziennie. Jaka to w końcu pomoc, jak po roku od jej wystąpienia dostaję tylko zaliczkę. Jak zwykle jest bicie piany przed wyborami, a gorzej z realizacją. Teraz termin wyborów przesuną na koniec wakacji, a obietnicę trzeba spełnić. Pieniądze zamiast trafić do rolników poszły na telewizję propagandową, żeby narodowi zamydlić oczy. Taka prawda PISIORKI! 10:15, 06.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MałaMała

1 0

Nie Ty jeden zostałeś wyd,........ 😠😠😠 12:03, 12.05.2020