Zamknij

MLEKOVITA - rekordowy eksport w I kwartale 2020 r.

13:36, 24.04.2020 | Mlekovita
Skomentuj
REKLAMA

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Grupa MLEKOVITA, będąca liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, wyeksportowała w I kwartale 2020 r. produkty o wartości aż 400 milionów zł. W porównaniu z I kwartałem 2019 r. wartość eksportu firmy wzrosła o  30 %.

Grupa MLEKOVITA, firma ze 100 % kapitałem polskim, od wielu lat jest największym eksporterem produktów mleczarskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Przoduje nie tylko pod względem wartości produktów wysyłanych za granicę, ale także liczby obsługiwanych krajów (167 państw na całym świecie). Na eksport kierowanych jest 35 % wytwarzanych przez MLEKOVITĘ produktów.

Sukces firmy, również na polu eksportowym, możliwy jest dzięki pracy 5 000 wykwalifikowanych pracowników przy ponad 180 liniach produkcyjnych w 20 zakładach produkcyjnych. Codziennie przetwarzają one 8 milionów litrów najlepszego mleka, dostarczanego przez 15 000 polskich rolników.

– Dzięki Mlekovicie Polska znana jest na całym świecie. Cieszy nas, że nasz kraj i nasi rodacy mogą być z nas dumni, to wiele lat ciężkiej pracy doprowadziło do tak imponującego osiągnięcia. Nie jest przypadkiem, że co miesiąc np. na rynek algierski dostarczamy 5 tysięcy ton mleka w proszku - algierski rząd docenia nie tylko jakość naszych produktów, ale i profesjonalizm prowadzonego przez nas biznesu – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA, Dariusz Sapiński – To poprzez rozwój na światowych rynkach rośnie siła i rozpoznawalność marki MLEKOVITA, co w obecnej sytuacji rynkowej szczególnie przekłada się na utrzymanie miejsc pracy oraz możliwość odbioru mleka od polskich rolników.

Grupa MLEKOVITA jest głównym światowym dostawcą odtłuszczonego mleka w proszku w ramach rządowego kontraktu z Algierią.  Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich firma eksportuje miesięcznie 300 ton bezwodnego tłuszczu mlecznego oraz milion litrów mleka UHT. W 2019 r. na rynek chiński dostarczyła zaś ponad 2 tysiące kontenerów swoich produktów. Dużymi i ważnymi rynkami eksportowymi są również dla MLEKOVITY kraje Ameryki Południowej oraz RPA. Z uwagi na szczególne preferencje klientów zagranicznych sporadycznie zdarza się, że w niewielkim zakresie organizujemy surowce z innych krajów. Po odpowiednim przetworzeniu są one dostarczane w formie gotowych produktów np. na rynek czeski, słowacki czy niemiecki, w ramach tzw. „usługi” w celu zagospodarowania mocy produkcyjnych.


Sytuacja, w której nie byłoby transakcji eksportowych, nie tylko pozbawiłaby nasz kraj możliwości zagospodarowania nadwyżek produkcyjnych, ale tysiące polskich rolników, będących dostawcami mleka, zostałoby pozbawionych źródła utrzymania. Wiązałoby się to również z likwidacją miejsc pracy, gdyż zamknięta zostałaby produkcja wyrobów kierowanych głównie na rynki eksportowe, takich jak: ser Cheddar, serwatka czy mleka w proszku.

(Mlekovita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

LotLot

9 5

To jest odpowiedz na czarne listy ministerstwa. Proponowałbym obowiązkową szklankę dziennie serwatki pomysłodawcom tej listy, bardzo pozytywnie wpływa na szare komorki. 17:29, 24.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MazurMazur

8 0

A ile płacicie za mleko dla rolnika tak się zapytam ??🙄🙄 21:22, 24.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rolnik68rolnik68

8 0

o 4 gr mniej niż miesiąc wcześniej 08:40, 25.04.2020


bwmbwm

7 0

Mlekovita bije rekordy jest liderem ciągle się rozwija, to dlaczego udziały w SM są natak niskim poziomie?? 08:44, 25.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MazurMazur

7 0

Układ działa dla swoich :-) 20:47, 25.04.2020


UraaaUraaa

2 3

Lider exportu i lider importu mleka z zagranicy. 17:25, 26.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LiderLider

3 2

Widać, że propaganda Ministerstwa Rolnictwa, które nie wypłaciło tysiącom rolnikom pieniędzy za ubiegło roczną suszę została łyknięta ze smakiem. Nie zatkało przypadkiem z wrażenia? Gdzie wypłaty za materiał siewny kwalifikowany 2 lata zwłoki. Ludzie, którzy nic w swoim życiu nie produkował, oprócz głupot i kolejnych obietnic bez pokrycia, nigdy nie zarzadzali firmą mówią innym co mają robić jakie mleko sprowadzać? Informuję wszystkich, że komuna się skończyła i mamy wolny rynek. 23:27, 29.04.2020


REKLAMA