Zamknij

Za ile sprzedają swoje ciała prostytutki w Polsce

15:01, 05.08.2019 | DW
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos

W ciągu ostatnich lat wynagrodzenia pań do towarzystwa rosną znacznie szybciej niż inflacja. Jak wynika z badań, tylko od 2017 roku cena za godzinę przyjemności skoczyła do góry aż o 15%. Wśród najlepiej opłacanych prym wciąż wiodą prostytutki ze stolicy.  

Szczegółowy raport na temat zarobków kobiet trudniących się jednym z najstarszych zawodów świata opracował portal wynagrodzenia.pl. Badania zostały przeprowadzone na podstawie anonsów internetowych publikowanych na popularnym serwisie erotycznym. Dane zostały zebrane w lipcu tego roku.

Wynika z nich, że ogólnopolska średnia cena za godzinę usług seksualnych wynosi 210 zł. Kobiety pracujące jako panie do towarzystwa najwięcej zarabiają w Warszawie. Stolica wyraźnie wyróżnia się pod tym względem. Średnia stawka za godzinę to 277 PLN. Wysokie stawki w tym mieście wynikają z faktu, że zarówno zarobki, jak i koszty życia w stolicy są najwyższe. Wysokie ceny za godzinę pracy występują również w Gdańsku i Poznaniu. Wynoszą one odpowiednio 270 i 253 PLN. Najniższe średnie zarobki za godzinę występują Inowrocławiu (142 PLN), Zabrzu (145 PLN), Sieradzu (145 PLN) i Rudzie Śląskiej (151 PLN). Badania przeprowadzone przez portal wynagrodzenia.pl wykazują, że zdecydowanie najlepiej opłacane są kobiety w przedziale wiekowym 18-25, a cena za erotyczne uniesienia spada wraz z wiekiem prostytutki.

Jakie aspekty, poza wiekiem decydują o cenie usług?

Najwyższe kwoty inkasują kobiety, których waga nie przekracza 50 kg oraz te o wzroście 181-190 cm, niedowagą i biustem w rozmiarze 1-5 (w 8-stopniowej skali). Należy pamiętać jednak, że powyższe badania odnoszą się jedynie do anonsów internetowych, a wiele kobiet poszukuje klientów innymi drogami. Warto dodać, że prostytucja w Polsce nie jest nielegalna. Niezgodne z prawem jest za to sutenerstwo, stręczycielstwo i kuplerstwo.

REKLAMA
(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone