Zamknij

Masz niepotrzebne ubrania? Możesz przynieść je do tego sklepu

11:22, 09.07.2019 | Daniel Wiśniewski
REKLAMA
Skomentuj
Ubrania można wrzucać do różowych kontenerów rozstawionych w wybranych sklepach w kraju. Fot. Daniel Wiśniewski/depositphotos.com

Wyrzucamy rocznie aż 2,5 mln ton tekstyliów, a tylko 32% Polaków oddaje swoje niepotrzebną odzież potrzebującym. Te praktyki chce zmienić sieć sklepów Biedronka, która razem z producentem odplamiaczy Vanish zachęca do oddawania nadającej się do użytku garderoby. Ubrania, po wypraniu trafią do podopiecznych Caritas.

Niepotrzebną odzież można oddać do 300 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce. Akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” będzie prowadzona od 27 czerwca do 25 lipca. Aby wziąć w niej udział, wystarczy niepotrzebne ubrania wrzucić do różowego kontenera, oznaczonego jej logotypem. Ubrania zostaną wyprane przez firmę Reckitt Benckiser, producenta odplamiaczy Vanish, a następnie przekazane Caritas.


- Prowadzimy z Caritas wiele wspólnych akcji, kierowanych do różnych grup potrzebujących, w tym dzieci czy seniorów. Tym razem stawiamy na ekologię – w szafach wielu osób znajdują się ubrania których nikt już nie nosi. Zamiast wyrzucać, warto je oddać komuś, komu jeszcze się przydadzą, a nawet sprawią radość – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR sieci Biedronka.

 Ubrania można wrzucać do różowych kontenerów rozstawionych w wybranych sklepach w kraju. Regulamin akcji i pełna lista sklepów znajdują się na stronie: https://www.vanish.pl/drugie-zycie/

Biedronka od ponad dekady wspiera różnorodne akcje Caritas Polska w ramach takich inicjatyw, jak: pikniki rodzinne „Bądźmy razem”, paczki dla osób samotnych i chorych, zbiórki żywności czy od 2018 r. karta „Na codzienne zakupy”. Wspólnie z Caritas Biedronka przeciwdziała też marnowaniu żywności, w ramach programu „Spiżarnia Caritas”, który polega na przekazywaniu przez sieć niesprzedanych, ale pełnowartościowych artykułów spożywczych. Są one przekazywane bezpośrednio ze sklepów, na zasadzie darowizny. Wśród nich znajdują się te z bliskim terminem przydatności do spożycia, z uszkodzonym opakowaniem, a także dojrzałe owoce i warzywa. Produkty są wykorzystywane do przygotowywania posiłków w jadłodajniach i stołówkach oraz paczek żywnościowych w punktach wydawania żywności dla osób potrzebujących.

(Daniel Wiśniewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone