Zamknij

W Podlaskiem spada przyrost naturalny, jest coraz więcej emerytów i rosną wynagrodzenia

13:41, 03.06.2019 | radio.bialystok.pl
REKLAMA
Skomentuj
foto:pixabay

Spada przyrost naturalny, jest coraz więcej emerytów, rosną wynagrodzenia. Między innymi takie są wnioski z "Raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego w 2018 roku" przygotowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Jak wynika z danych GUS-u mieszkańców województwa podlaskiego jest coraz mniej. W ubiegłym roku o prawie 1200 więcej osób zmarło, niż się urodziło. Na dodatek ponad 2 tys. więcej wyprowadziło się z Podlaskiego, niż zamieszkało w naszym województwie.

Dane demograficzne nie są optymistyczne. Lepiej wygląda natomiast sytuacja na rynku pracy. Stopa bezrobocia na koniec roku wynosiła 7,8 proc. a przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o niemal 5 proc. W górę poszło też przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw - o niemal 6,5 proc. Największe podwyżki dostali handlowcy, mechanicy, budowlańcy i pracownicy sektora przetwórstwa przemysłowego. 

Z drugiej strony wzrosły też ceny towarów i usług - o prawie 1,5 proc. Podrożało niemal wszystko - poza odzieżą, rekreacją i kulturą. W ubiegłym roku w Podlaskiem wzrosły też produkcja i wydajność pracy w budownictwie i przemyśle.

(radio.bialystok.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone