Zamknij

Lepiej sprawdzać skrzynki na listy. ZUS rozpoczął wysyłanie PIT-ów!

13:30, 05.02.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
Do świadczeniobiorców trafią 3 rodzaje rozliczeń. PIT-40A otrzymają emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakłady Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęły dystrybucję deklaracji podatkowych PIT. Listy trafią do blisko 10 milionów osób, które w 2018 roku pobierały świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

Wysyłkę deklaracji podatkowych ZUS rozpoczyna rokrocznie w drugiej połowie stycznia. Do odbiorców trafią rozliczenia PIT-40A, PIT-11A i PIT-11. Tegoroczna dystrybucja rozpoczęła się we wtorek, 29 stycznia i potrwa do połowy lutego. Deklarację otrzymają wszyscy, którzy w ubiegłym roku chociaż raz pobrali świadczenie z ZUS.  Tylko w województwie podlaskim do świadczeniobiorców zostanie wysłanych 240 tyś. formularzy podatkowych.

 - Właśnie rozpoczęła się tegoroczna wysyłka, która potrwa do połowy lutego – mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. - Przed 1 marca wszyscy, którzy w ubiegłym roku choćby tylko jeden raz pobrali świadczenie z ZUS, otrzymają należną im deklarację podatkową.

Z ponad 9,5 mln wysyłanych deklaracji, w granicach 8,3 mln otrzymają emeryci i renciści. Pozostałe formularze trafia m.in. do osób, które w ubiegłym roku pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie, czy opiekuńcze. 
 
Do świadczeniobiorców trafią 3 rodzaje rozliczeń. PIT-40A otrzymają emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS. Deklaracja ta trafi także do osób, które korzystały ze świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej.

 

 

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone