Zamknij

Lepiej sprawdzać skrzynki na listy. ZUS rozpoczął wysyłanie PIT-ów!

13:30, 05.02.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
Do świadczeniobiorców trafią 3 rodzaje rozliczeń. PIT-40A otrzymają emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakłady Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęły dystrybucję deklaracji podatkowych PIT. Listy trafią do blisko 10 milionów osób, które w 2018 roku pobierały świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

Wysyłkę deklaracji podatkowych ZUS rozpoczyna rokrocznie w drugiej połowie stycznia. Do odbiorców trafią rozliczenia PIT-40A, PIT-11A i PIT-11. Tegoroczna dystrybucja rozpoczęła się we wtorek, 29 stycznia i potrwa do połowy lutego. Deklarację otrzymają wszyscy, którzy w ubiegłym roku chociaż raz pobrali świadczenie z ZUS.  Tylko w województwie podlaskim do świadczeniobiorców zostanie wysłanych 240 tyś. formularzy podatkowych.

 - Właśnie rozpoczęła się tegoroczna wysyłka, która potrwa do połowy lutego – mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. - Przed 1 marca wszyscy, którzy w ubiegłym roku choćby tylko jeden raz pobrali świadczenie z ZUS, otrzymają należną im deklarację podatkową.

Z ponad 9,5 mln wysyłanych deklaracji, w granicach 8,3 mln otrzymają emeryci i renciści. Pozostałe formularze trafia m.in. do osób, które w ubiegłym roku pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie, czy opiekuńcze. 
 
Do świadczeniobiorców trafią 3 rodzaje rozliczeń. PIT-40A otrzymają emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS. Deklaracja ta trafi także do osób, które korzystały ze świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej.

 

 

(M.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone