Zamknij

90-lecie istnienia SM Mlekovita [FOTO/WIDEO]

15:51, 04.12.2018 | N.C.
Skomentuj
REKLAMA

4 grudnia jubileusz 90-lecia istnienia świętował największy zakład na terenie naszego regionu oraz jedna z największych spółdzielni mleczarskich w Europie Środkowo-Wschodniej, firma Mlekovita. Z tej okazji zarząd firmy zorganizował uroczystą konferencję prasową, połączoną ze zwiedzaniem hal produkcyjnych oraz degustacją mlecznych wytworów Mlekovity.

90 lat minęło jak jeden dzień – powiedział Dariusz Sapiński podczas konferencji prasowej. - Ten czas myślę, że nie został stracony. Czas konstruktywnych zmian. Firma z maleńkiego zakładu w ciągu ostatnich 25 lat stała się największą grupą mleczarską nie tylko w Polsce, ale i Europie Środkowo-Wschodniej.

Podczas konferencji wspomniano o osiągnięciach i wynikach firmy, która posiada 20 zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju, 1000 różnych produktów w swoim asortymencie, 32 centra dystrybucyjne, a jej wytwory eksportowane są do 159 krajów na świecie. Mleko dla Mlekovity dostarcza 15 000 polskich rolników i jak twierdzi zarząd, w ciągu doby firma jest w stanie przerobić 8 mln litrów mleka.

Obecni na konferencji przedstawiciele spółki PGNiG Obrót Detaliczny oraz prezes zarządu spółdzielni, Dariusz Sapiński podpisali list intencyjny, obejmujący kwestie dostaw skroplonego gazu m.in. z Terminalu LNG w Świnoujściu do zakładu produkcyjnego w Zakopanem, gdzie zostanie poddany ogrzaniu do postaci lotnej – takiej, w jakiej pobiera się gaz z sieci gazociągu. List dotyczył również doradztwa inwestycyjnego oraz technologicznego w zakresie rozwiązań opartych na technologii LNG.

Dodatkowo firmy podpisały umowę na dostawy gazu ziemnego z sieci gazociągowej na 2019 rok o łącznej mocy 322 Gwh

W imieniu spółki PGNiG Obrót Detaliczny podpisy złożyli Henryk Mucha, prezes Zarządu oraz Marcin Szczudło, wiceprezes zarządu.

Współpraca nad kolejnymi projektami z tak uznaną marką jak Mlekovita szczególnie nas motywuje i potwierdza, że sprzedaż gazu w oparciu o technologię LNG szybko się rozwija i ma świetlaną przyszłość. Oznacza ona też wymierne korzyści biznesowe dla obu stron, m.in. Spore, konkretne oszczędności ale także jest wyrazem dbałości o ochronę środowiska – podkreślił Maciej Woźniak, wiceprezes zarządu PGNiG SA.

 

Dbałość o ochronę środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów działalności grupy Mlekovita dlatego wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, które obok najwyższej jakości naszych produktów stanowią ważny element decyzji konsumenckich. (...) Zastosowanie w zakładzie w Zakopanem ekologicznego gazu ziemnego to kolejny krok w przyszłość służący nie tylko rozwojowi naszej firmy, ale też społeczeństwu – powiedział prezes Zarządu grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

 

Mekovita jest jednym z największych klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Obie spółki są związane łącznie 25 umowami, a gaz dostarczany jest do zakładów m.in. W Wysokiem Mazowieckiem, Lubawie, Trzebownisku, Kościanie, Sanoku, Tomaszowie Lubelskim, Baranowie, Działdowi, Suszu, Pyrzycach i Białej Podlaskiej.

Obie spółki podpisały również aneks do umowy na dostawy tzw. gazu sieciowego czyli gazu w postaci lotnej z sieci gazociągowej na 2019 rok.

Prezes zarządu Dariusz Sapiński osobiście oprowadził gości po halach produkcyjnych, tłumacząc ich przeznaczenie oraz zasady działania. Obecny na uroczystości ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski dokonał poświęcenia pomieszczeń oraz maszyn.

 

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

WysokomazowiecczaninWysokomazowiecczanin

4 5

W końcu artykuł o prawdziwej potędze z naszego terenu. A nie tylko chwalenie i artykuły o naszych pseudopolitykach utrzymywanych z pieniędzy podatników. 21:23, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wysokomazowiecczankawysokomazowiecczanka

2 1

niecodziennie mlekovita obchodzi 90-lecie działalności gdy jest co pokazać 22:14, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

5 3

:OOOO o mlekovicie piszą na współczesnej, radio białystok, tvp3, kontakty chyba każda stacja z regionu tam była zresztą wystarczy popatrzeć ile kamer na sapińskiego skierowanych. Który burmistrz czy wójt kiedykolwiek takie zainteresowanie wzbudził żeby tyle mediów się zjechało?? GRatulacje dla prezesa bo naprawde stworzył potęgę 08:09, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z oddali z oddali

0 0

Jak zwykle KROPIDŁOWSKI MUSI BYĆ ! CO Z TEGO ,ŻE JEST MLEKOVITA JAK WYSOKIE MAZOWIECKIE NADAL DZIURA TAKICH MAJĄ RAJCÓW. WSZYSTKO DLA SIEBIE I KLERU A DLA MIESZKAŃCÓW WAŁA ! 19:23, 15.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA