Zamknij

Z Wysokiego do Sokół dojedziemy rowerem

14:15, 11.10.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Nina Czapska

Trwa postępowanie przetargowe w sprawie remontu drogi wojewódzkiej 678 na odcinku Wysokie Mazowieckie - Roszki Wodźki. Otwarcie ofert nastąpi 7 listopada, ale już teraz wiadomo, że projekt na całej długości drogi uwzględnia powstanie ścieżki rowerowej. 

Odcinek Roszki-Wodźki - Wysokie Mazowieckie będzie finansowany z RPO. Trwa postępowanie przetargowe. Otwarcie ofert się przesuwa bo jest dużo pytań, nastąpi 7 listopada - poinformował marszałek województwa podlaskiego, Jerzy Leszczyński, podczas debaty wyborczej z mieszkańcami Sokół.

Gdy zakończymy podpisywanie umów na inne drogi, będziemy ruszać z tą inwestycją, ona jest pierwsza w kolejności. Mi osobiście zależy, by była zrobiona. Jak tylko zostałem marszałkiem przyspieszyłem prace, wyszedłem z inicjatywą, żeby zrobić projekt tej drogi. W międzyczasie udało się wykonać rondo w Sokołach, które służy już od dwóch lat. Tutaj był taki newralgiczny punkt i należało to zrobić. Myślę, że w najbliższym czasie będzie możliwość, by cały odcinek Wysokie - Roszki-Wodźki wykonać.

W odpowiedzi na pytanie jednego z mieszkańców Sokół, radny sejmiku wojewódzkiego, Łukasz Siekierko zapewnił, że w projekcie budowy uwzględniono budowę ścieżki rowerowej.

Kiedy w starostwie powiatowym było uroczyste podpisanie umowy na projekt drogi z Wysokiego Mazowieckiego do m. Roszki-Wodźki pojawił się temat ścieżki rowerowej. Inicjatorem był pan wójt Zajkowski. Ta ścieżka została zaprojektowana. Po wybudowaniu drogi Wysokie - Roszki oraz łącznika z Łap do Roszk z miejscowości Sokoły będzie można dojechać rowerem zarówno do Wysokiego Mazowieckiego, jak i do Waniewa i Białegostoku.

Przy okazji rozmów o infrastrukturze drogowej wójt Józef Zajkowski zaapelował do marszałka o pochylenie się nad stanem drogi z Sokół do miejscowości Kropiewnica-Gajki. Jerzy Leszczyński potwierdził, że jest świadomy tego problemu.

Stan tej drogi jest fatalny ponieważ idzie tamtędy ruch ciężarowy, ze względu na to że zamknięty jest odcinek Łapy-Białystok. Jeśli warunki pozwolą i będą wykonawcy, będzie zrobiony remont do przejazdu i do Kropiewnicy, niecałe dwa kilometry. Największe zagłębienia trzeba koniecznie poprawić.

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (1)

gośćgość

1 0

piekne zdjęcie naszej podlaskiej jesieni 20:02, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone