Zamknij

Co z remontem drogi wojewódzkiej do Białegostoku?

13:05, 30.07.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Już kilka miesięcy temu władze powiatu informowały o planowanym remoncie drogi nr 678 do Białegostoku na odcinku Wysokie Mazowieckie - Roszki Wodźki. Podczas sesji Rady Gminy Sokoły, która odbyła się 24 kwietnia br Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński powiedział:

W maju ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę odcinka drogi Wysokie Mazowieckie - Roszki-Wodźki przez Sokoły. Pan Marszałek zapowiedział, że będzie chciał, by w sierpniu podpisać umowę z wykonawcą na wykonanie tej drogi. Drogi, która jest bardzo potrzebna, wyglądana przez wszystkich, przez cały powiat. Ta droga jest dla nas drogą strategiczną. Połączy Sokoły z miastem powiatowym, stworzy dojazd do miasta wojewódzkiego.

Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie są przygotowania do rozpoczęcia remontu. Z prośbą o informacje zwróciliśmy się do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Obecnie trwają przygotowania do złożenia w najbliższych dniach wniosku o wydanie decyzji - zezwolenia na realizację ww. inwestycji drogowej - informuje nasz portal Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, Józef Władysław Sulima. - Równolegle trwają prace do wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót w ramach przedmiotowego przedsięwzięcia. Przetarg nieograniczony ma być ogłoszony w I połowie sierpnia br. Planuje się też przygotowanie przetargów nieograniczonych na nadzór inwestorski i obsługę laboratoryjną omawianego zadania inwestycyjnego.

Koordynacja powyższych działań ma umożliwić rozpoczęcie inwestycji jeszcze w IV kwartale br., a najpóźniej w I kwartale roku przyszłego. Zakładany termin realizacji zamówienia to okres 25 miesięcy od dnia podpisania umowy z wyłączeniem miesięcy zimowych.

Warunkiem koniecznym powodzenia takiego scenariusza jest korzystne finansowo rozstrzygnięcie planowanych przetargów, pozwalające na uzyskanie dofinansowania z budżetu UE. Pozostające do dyspozycji środki unijne w ramach RPO WP 2014-2020 są bowiem ograniczone.

 

 

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone