Zamknij

Szumowski: apeluję o zachowanie dystansu społecznego na spotkaniach wyborczych

10:09, 09.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

?Prawo do demonstracji jest podstawowym prawem obywatelskim, ale znajdujemy się w epidemii (...) Apeluję po raz kolejny do wszystkich kandydatów, by apelowali do sympatyków, żeby zachowywali się rozsądnie, bo to może być groźne dla ich elektoratu? - powiedział Szumowski. Przyznał, że dystans społeczny stał się fikcją.

Epidemia w Polsce się nie skończyła, dlatego kandydaci na prezydenta powinni apelować do swoich zwolenników o zachowanie dystansu społecznego i w określonych sytuacjach zakrywanie ust i nosa ? pokreślił we wtorek w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski.

?Mój gorący tutaj apel, żeby nie tylko na spotkaniach wyborczych, ale na demonstracjach i innych spotkaniach, w autobusie i jak wchodzimy do sklepu jednak nosić maseczki. I jak się da, trzymajmy jednak dystans? ? dodał Szumowski.

Minister zaznaczył, że w tej chwili będziemy mieć raczej do czynienia z tendencją spadkową epidemii, ale będą się pojawiać wybuchy choroby w ogniskach. ?Będziemy mieli wolniej spadającą krzywą epidemiczną niż inne kraje, które miały gwałtowny wzrost (zakażeń ? PAP)" ? przypomniał. Dodał jednak, że nie należy lekceważyć ognisk i stanowczo na nie reagować.

Minister pytany o to, czy rekomendować będzie wprowadzenie tylko formy korespondencyjnej w regionach Polski, gdzie będzie wysoka zachorowalność odparł: ?oczywiście, że tak, jeśli w powiatach wystąpi stan, który wymaga tego (głosowania wyłącznie korespondencyjnego ? PAP), to tak zrobię?.

?Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie. Za tydzień będę analizował sytuację? ? dodał.(PAP)

autorka: Klaudia Torchała

tor/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz