Zamknij

Plany i inwestycje mieszkaniowe. Gdzie powstaną nowe bloki w Wysokiem?

06:15, 07.06.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Na rynku mieszkaniowym w Wysokiem Mazowieckiem robi się coraz ciekawiej, jako że inwestycje związane z budową nowych bloków mieszkalnych zapowiada zarówno Spółdzielnia Mieszkaniowa, jak i prywatni deweloperzy.

Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie są wspomniane projekty i kiedy mieszkańcy Wysokiego mogą spodziewać się nowych ofert.

W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy budynku wielorodzinnego na nowo zakupionych działkach na końcu osiedla Centrum II w pobliżu budynku  Ludowa 104 - informuje Waldemar Sokolik, Wiceprezes Zarządu ds. GZM. -  Mam nadzieję, że roboty budowlane rozpoczną się w miesiącu wrześniu. Jesteśmy obecnie na etapie sporządzania projektu budowlanego. (...) Planowana ilość lokali to 20 szt.

Jak podkreśla pan Sokolik, przedsięwzięcie nie jest duże i stanowi dopiero początek inwestycji Spółdzielni. Na zakupionych działkach można bez żadnych innych procedur budować  budynek wielorodzinny zgodnie z obowiązującym w mieście Planem Przestrzennego Zagospodarowania.

Myśląc długofalowo Spółdzielnia Mieszkaniowa zakupiła w 2017 r.  blisko  1 hektar gruntu bezpośrednio za Stadionem Miejskim. Jest to miejsce w naszej ocenie bardzo atrakcyjne do zamieszkania. Komunikacja do naszych działek  odbywać się będzie od ulicy Ludowej. Planujemy tam pobudować blisko 200 mieszkań , czyli  drugie osiedle Centrum II.

Spółdzielnia wskazuje też liczne plusy takiej lokalizacji, m.in. niewielka odległość do centrum administracyjnego miasta, parków, przedszkoli jak i największego zakładu pracy - Mlekovity. Mieszkańcy osiedla będą mieli łatwy dojazd do planowanej obwodnicy miasta na kierunku ulic  1 Maja  - Ludowa. Wielkość terenu pozwoli na realizację budownictwa wielorodzinnego w perspektywie na wiele lat.

Niebagatelną zaletą tej lokalizacji jest bliskość do lasu i pól, dający planowanym inwestycjom wymiar ekologiczny. Obecnie trwają prace w Urzędzie Miasta związane ze zmianą Planu Przestrzennego Zagospodarowania, a ujmujące zmianę polegającą na umożliwieniu nam realizacji zamierzonych inwestycji. Według uzyskanych informacji PPZ ma być zmieniony najpóźniej do 30 października 2018r.

[ZT]328[/ZT]

Na ulicy Kościelnej natomiast już niedługo powstanie nowe osiedle mieszkaniowe Zielone Tarasy, zarządzane przez prywatnego dewelopera. 

W lipcu tego roku do użytku powinien zostać oddany blok, liczący 50 mieszkań, 5 kondygnacji, windy oraz parking podziemny. Dookoła bloku trwają obecnie prace, związane z elewacją, wykończeniem części wspólnych oraz infrastrukturą dookoła budynku (chodniki, parkingi).

Jak informuje nasz portal pan Bartosz Borys najprawdopodobniej już w czerwcu na sąsiedniej działce rozpocznie się budowa drugiego bloku, liczącego 56 mieszkań. Na dole mają znajdować się lokale usługowe, a do kupienia możliwe będą mieszkania o wymiarach 40m2, 50 m2, 60m2, 70m2 oraz 120 m2.

foto: facebook.com/MasterEmilBorys/

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

Wchodzący w dorosłe Wchodzący w dorosłe

1 2

Panie i Panowie urzędnicy Urzędu Miasta, przyśpieszcie prace nad tym planem przestrzennego zagospodarowania, popyt w Wysokiem na mieszkania przewyższa podaż co oczywiście przekłada się na szalone ceny za m2. Wysokie odczuwa głód mieszkań, jak spółdzielnia chce budować to trzeba ją wspierać :) wszystkimi możliwymi działaniami. Jak to mówią wszystkie ręce na pokład. Sam bym wyprowadził się od rodziców ale nie za 4-4,5 tyś zł za m2. Jak będzie więcej mieszkać powinny spaść i ceny/ przynajmniej te na rynku wtórnym/. Pożyjemy zobaczymy. Alleluja i do przodu. 08:38, 07.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wrealuwrealu

1 0

Dlaczego takie ceny? ... skorumpowana spółdzielnia wie co robi. Polska to piękny kraj!! 12:37, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone