Zamknij

Dyrektorzy placówek szkolnych w powiecie wysokomazowieckim informują o zasadach zdalnego nauczania

14:36, 25.03.2020 | kurierwysmaz.pl
Skomentuj foto: wrotapodlasia.pl
REKLAMA

Nauczanie zdalne stało się rzeczywistością. Dla dyrektorów, jest to okres wyzwań w zakresie zarządzania szkołą, a dla nauczycieli zmierzenie się z nowymi metodami kształcenia na odległość. Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z powiatu wysokomazowieckiego wystosowali do uczniów oraz ich rodziców pismo dotyczące zdalnego naucza. 

 

 

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA W CZASIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie


Od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem będą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego.


1. Nauka zdalna będzie realizowana będzie z wykorzystaniem materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zgodnie z dostosowanym tygodniowym planem nauczania w danej klasy.
2. Nauczyciele zweryfikowali i dostosowali programy nauczania do kształcenia na odległość.
3. Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie. Za pomocą dziennika elektronicznego i wiadomości e-mail przekazywać opiekunom bieżące informację dotyczące nauczania zdalnego.
4. Informacje o zadaniach, czynnościach, które uczniowie mają wykonać danego dnia nauczyciele będą przesyłać za pomocą dziennika elektronicznego w zakładce „Zadania domowe”.
5. Jeżeli do zadania będzie potrzebne przesłanie pliku, nauczyciel wyśle go na e-mail rodzica i ucznia, a informacje o tym zamieści na e-dzienniku.
6. Nauczyciele w zadaniach na dany dzień będą uwzględniać aktualne zalecenia BHP odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.
7. Uczniowie są zobowiązani do wykonywania poleceń nauczycieli i odsyłanie zadań w wyznaczonym czasie na wskazany przez nauczyciela adres e-mail klasy lub inną formą ustaloną z nauczycielem.
8. Rola wychowawcy jest weryfikacja możliwości odbierania i przesyłania informacji drogą elektroniczną przez opiekuna. W przypadku braku takiej możliwości ustali indywidualny sposób współpracy.
9. Sprawdzanie i ocenianie na podstawie:
a) przesłanych prac w formie elektronicznej
b) przeprowadzonych testów przez Internet
c) ocenione przez nauczyciela po powrocie do szkoły
10. Komunikacja z nauczycielem będzie odbywać się poprzez dziennik elektroniczny (wiadomości).


Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców poprzez dziennik elektroniczny („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości) i systematycznego wykonywania zadań przesyłanych przez nauczycieli.
Rodzice są proszeni do regularnego przeglądania informacji zamieszczonych przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym. Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz o bieżącą współpracę z wychowawcą.


Pozdrawiam
Jarosław Jankowski

(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MazurMazur

1 0

Same problemy z łączami. Serwery nie wytrzymują. PAŃSTWO Z TEKTURY !! 18:03, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz