Zamknij

Marszałek województwa przeprasza za wulgarny i obraźliwy film, który miał promować Podlaskie

17:45, 12.01.2020 | info: www.radio.bialystok.pl
Skomentuj
REKLAMA

Miała być promocja województwa, a powstał obraźliwy i wulgarny film. W dodatku urząd marszałkowski zapłacił za to ponad 50 tys. złotych. W piątek (10.01) marszałek Artur Kosicki przepraszał za całą sytuację. Rozważa też skierowanie sprawy do sądu.

Chodzi o 20-minutowy film jednego ze znanych youtuberów, za który urząd marszałkowski zapłacił ponad 50 tys. złotych. W filmie padają m.in. obraźliwe słowa i pytania o "przekreślone krzyże" znajdujące się na jednej z cerkwi. Autor filmu mówi, że to taki miejscowy design. Marszałek Artur Kosicki przeprasza, że takie rzeczy, za które zapłacił urząd pojawiły się w internecie. Pracę w urzędzie marszałkowskim za ten film stracił ówczesny wicedyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Michał Podbielski. To on - według marszałka Artura Kosickiego - odpowiadał za nadzór nad realizacją materiału przygotowanego przez youtubera. Marszałek Artur Kosicki rozważa również skierowanie sprawy do sądu przeciwko autorowi filmu. Urząd marszałkowski za film zapłacił ok. 55 tysięcy złotych. Pieniądze dostała jedna z agencji reklamowych, której zadaniem było znalezienie wykonawcy, który w swoich filmach będzie promował Podlaskie.

(info: www.radio.bialystok.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

1 0

Hmmm... Pozwalając sobie na dozę ironii...
Widać źle mi się wydawało, że swoista "miłość" do prawosławnych, wyrażona w określeniu "przekreślone krzyże" wpisuje się jak ulał w narrację dojnej zmiany. W końcu każdy mieszkaniec ziem od Bugu do Odry i Nysy Łużyckiej wiedzieć powinien, że Polak to tylko katolik, co potwierdził ostatnio abp. Dzięga na Jasnej Górze. A to, że Rzeczpospolita była kiedyś ostoją wolności religijnej, to są jakieś lewackie fanaberie.
A pisząc już jak najbardziej serio, to cieszę się, że w końcu ktoś zrozumiał, że tego typu określenia są niczym innym jak obrazą uczuć religijnych części polskiego społeczeństwa. 08:01, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FrankoFranko

1 0

Dobrze Rysiu napisałeś, choć raz się tobie udało. 11:48, 13.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

1 0

Dziękuję. :) 13:16, 13.01.2020