Zamknij

Rozstrzygnięcie przetargu na gazyfikację Ciechanowca

11:36, 19.11.2019 | ciechanowiec.pl
Skomentuj
REKLAMA


Polska Spółka Gazownicza podpisała umowy na realizację zadań w związku z rozstrzygnięciem przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej i budowę stacji regazyfikacji LNG gazu ziemnego w postaci skroplonej, stacji gazowej redukcyjno-pomiarowej średniego ciśnienia oraz budowę gazociągu średniego ciśnienia.
 
Polska Spółka Gazownicza ogłosiła 7 września 2019 r. przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i budowę stacji regazyfikacji LNG o przepustowości Q= 700 m3/h i stacji gazowej redukcyjno-pomiarowej średniego ciśnienia o przepustowości Q= 800 m3/h w Ciechanowcu przy ul. Wiatracznej.

Etap 1. Wykonanie dokumentacji projektowej i  budowa gazociągu średniego ciśnienia DN160, DN125, DN90 i DN63 przy ulicach: Mickiewicza, Podlaskiej, Wiatracznej.
Etap 2. Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa gazociągu średniego ciśnienia DN125, DN90 i DN63 przy ul. Uszyńskiego, Wojska Polskiego, Kościelnej, Szkolnej, Wierzbowej, Plac 3 Maja, Wspólnej, Drohickiej, Mostowej .
Etap 3. Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa gazociągu średniego ciśnienia DN125, DN110 oraz DN90 przy ul. Łomżyńskiej, Pałacowej, Kuczyńskiej.

W wyniku zakończonego postępowania przetargowego  w trybie „zaprojektuj-wybuduj” przetarg wygrała firma TECH-GAS Nowoczesne Technologie Gazowe Białogard, a na projekt sieci MTM Nowum sp. z o.o w Lublinie.

W związku z rozstrzygnięciem  przetargu Polska Spółka Gazownicza  podpisała  umowy na realizację w/w zadań. Projekt i budowa będą zrealizowane w oparciu o przygotowaną koncepcję, która była przedstawiona 9 października 2019 r. przez prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa na spotkaniu z mieszkańcami Ciechanowca. Na podstawie kolejnych zebranych ankiet, będą przygotowywane następne projekty i sieć będzie poszerzana.

Spotkanie z pracownikami Polskiej Spółki Gazownictwa, wykonawcami inwestycji oraz  mieszkańcami jest zaplanowane na grudzień tego roku. Informacja o spotkaniu będzie odpowiednio wcześniej przekazana do wiadomości na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
W tym miejscu należy podkreślić, że wszelkie dotychczasowe działania związane z gazyfikacją Ciechanowca to niekwestionowana zasługa Pani Poseł Aleksandry Szczudło.
 

(ciechanowiec.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

7 0

"W tym miejscu należy podkreślić, że wszelkie dotychczasowe działania związane z gazyfikacją Ciechanowca to niekwestionowana zasługa Pani Poseł Aleksandry Szczudło."
:DDDDDD
Chyba Szanownego Małżonka, wiceprezesa PGNiG Obrót Detaliczny. Szanowna Pani Posłanka specjalizuje się w wiatrakach morskich, a morza w Ciechanowcu na lekarstwo. Co prawda wiatrak jeden się znajdzie. No dwa, jak liczyć ten w muzeum.
Wazelinę Szanowna Redakcji podkładasz taką, że raka oczu można dostać. 07:02, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

3 0

Swoją drogą, to ciekaw jestem czym ten LNG będzie do Ciechanowca dowożony. Chyba samochodowymi cysternami ze Świnoujścia. 07:03, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz