Zamknij

Aleksandra Szczudło odebrała zaświdczenie o wyborze do Sejmu IX kadencji

14:32, 24.10.2019 | kurierwysmaz.pl
Skomentuj
REKLAMA

To były historyczne wybory - powiedział Wiesław Kozielewicz, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. "Podwakroć historyczne", gdyż odbyły się w stulecie wyborów do Sejmu Ustawodawczego, ale także dlatego, że 13 października 2019 r. była rekordowa frekwencja w wyborach. (…) Życzę paniom i panom wybranym w wolnych wyborach do Sejmu RP IX kadencji, abyście pamiętając o wielkich społecznych oczekiwaniach związanych z waszym wyborem rzetelnie i sumiennie wykonując obowiązki swojego poselskiego mandatu godnie zapisali się w polskiej, sejmowej sztafecie pokoleń - mówił Kozielewicz.

24 października w Sali Kolumnowej posłowie otrzymali z rąk przewodniczącego PKW zaświadczenia o wyborze do Sejmu IX kadencji. W czasie uroczystości zaświadczenie odebrała również posłanka z powiatu wysokomazowieckiego, Aleksandra Szczudło (PiS).

W nowym Sejmie zasiądą przedstawiciele kilku komitetów: KW Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów, KKW Koalicja Obywatelska PO .N. IPL Zieloni - 134 mandaty, KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - 49 mandatów, KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 30 mandatów, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - 11 mandatów, KWW Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.

(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SebaSeba

6 0

Nowe resortowe dzieci przy korycie... Przykre ? 09:12, 25.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

0 0

Naród wybrał. Widocznie tak chciał.
Z resztą, to nie "resortowe dzieci" tylko "dzieci z rodzin patriotycznych".
Różnica podobna jak w przypadku "nepotyzmu" i "otaczania się zaufanymi ludźmi" - zależna od punktu siedzenia. ;)
06:34, 28.10.2019